Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprawa karna art 207 k.k. znęcanie się psychiczne i fizyczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale otwiera sie strona główna bblog.pl ,nie umiem cię znaleźć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzenka2105, w blogach popularnych jestem na drugiej stronie Smile))

http://marzenamarkowicz.blog.iwoman.pl/

a teraz?

Wink
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzeno zaczęłam czytać Twój blog. Świetnie wszystko opisujesz, bardzo mi się podoba. Choć ciarki mnie przechodzą przez te opisy, dużo dziewczyno przeszłaś. Przerażają te opisy, bo u mnie do wielu takich sytuacji nie doszło, a mogło gdybym wcześniej nie zareagowała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylus



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 116

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 3:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny blog. Jeseś wielka. Też mam problem z przemocą.
_________________
Czy agresywny mąż może się zmienić ? ? ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylus , pamietam Twoja
historie. Jak sobie dzis radzisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny Smile. Pisanie to moja forma terapii. Zawsze lubiłam tego typu formy wypowiedzi. Polityka ze mnie nie będzie Very Happy.
Kiedy zakładałam bloga miałam nadzieję, że choć jedna osoba coś wyciągnie z niego dla siebie. Nawet nie wiecie jaką radość przynosi mi każdy sygnał, każda informacja, że choćby tym, że opisuję to, w jaki sposób radzę sobie na różnych etapach życia ze sprawcą, jest dla kogoś wsparciem.
Czasami było już tak ciężko, że miałam nawet najgłupsze myśli, ale..... może to głupie co powiem, ale ja mam przekonanie,że będę jeszcze kiedyś szczęśliwa... i to mnie trzyma w pionie Wink
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kolei sobie czytam, dzisiaj o Twoim rozwodzie. Gratulacje wielkie za poradzenie sobie z apelacją. Jesteś Wielka Marzeno. Sama widzisz, że kompletnie nie potrzebny jest Ci do niczego prawnik.
Jedna tylko uwaga. Marzenko jak masz sprawę w Sądzie, to bez względu czy jest ona z korzystnym wyrokim czy nie, masz 14 dni na pisemne żądanie wydania uzasadnienia wyroku. Jeżeli jest to tylko posiedzenie Sądu to masz 7 dni na wydanie postanowienia z uzasadnieniem.
Naprawdę warto je brać. Warto wiedzieć czym kierowal się Sąd wydając wyrok czy postanowienie. Poza tym, te dokumenty są doskonałymi dowodami w następnych sprawach.
I jak ja mogę narzekać na swoje okolice. Mysłałam, że tylko u mnie jest źle z wymiarem sprawiedliwości, ale to nieprawda. Mój rozwód trwał zaledwie 40 min. Sąd uwzględnił dowody jakimi była przemoc, Niebieska Karta. Rozprawa od wniesienia pozwu odbyła się niemal błyskawicznie, bo po miesiącu, jakby poza kolejnością.
Marzeno naprawdę nie jest Ci potrzebny prawnik. Ja brałam go jedynie do sporządzanie pism. W sumie tylko trzy: pozew o rozwód, zawiadomienie o przestępstwie z art.207, wniosek o wystąpienie w roli oskarżyciela posiłkowego. Dalej poradziłam sobie sama. Szkoda mi było takiej kasy mi wydawać, by mnie reprezentował. Jednak Twoja prawnik odwaliła totalną chałturę.
Sama chyba nie wierzysz teraz, że wygrywa w Sądzie tylko ten kto ma dobrego prawnika. Dałaś sobie radę z jego prawnikiem, więc był marny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Basiu Smile
kiedy rozpoczynałam swój rozwód nie miałam bladego pojęcia o świecie prawniczym. z perspektywy czasu żałuję, że sama się nie broniłam, choć podobno mój były mąż miał jednego z lepszych prawników od rozwodów...tym bardziej miło mi, że udało mi się z nim wygrać. Oczywiście, że wszędzie wnosiłam o uzasadnienia wyroków, dzięki nim mogłam stworzyć swoją apelację Smile

Teraz przy karnej sprawie zastanawiałam się czy nie reprezentować się sama. Sama wyczytałam w internecie o oskarżycielu posiłkowym, ściągnęłam odpowiedni druk i złożyłam w sądzie. Jednak chciałam psychicznie odpocząć. Rozwód wspominam jako nocne pisanie pism procesowych (sama), propozycji pytań do świadków, apelacji i wiele, wiele innych spraw, które pilnowałam zamiast pani mecenas.
Nauczona doświadczeniem najpierw zrobiłam rozeznanie, zanim dokonałam wyboru i tym razem myślę dobrego.

Jedyne co pozytywnego, że moje przejścia nie idą w zapomnienie, tylko przydają się innym zagubionym w życiu osobom (bo nie tylko kobietom)

Smile

pozdrawiam ciepło Smile
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo dużo szukałam po iinternecie.
Tak się jeszcze zastanawiam nad Twoim Ex. Facet się wyprowadził. Mieszkanie zapewne jest Waszą współwłaścią. Nie wiem czy warto facetowi odeslać jego rzeczy osobiste pod jego adres. Po wyprowadzce po 3 miesiącach możesz go administracyjnie wymeldować, potrzebne do tego jest 2 świadków, a w mieszkaniu nie mogą być jego rzeczy osobiste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż.... temat się jakby zdezaktualizował.... Po czterech dniach od wyprowadzki, ex wrócił jak gdyby nigdy nic. Wykąpał się, pościelił swoje łóżko i złapał za pilota. Jestem w szoku, a jednocześnie zdruzgotana.... Kiedy to się skończy... Z tej złości i bezradności wczoraj uroniłam kilka łez...
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też to miałam. Wiesz co, spróbuj złożyć teraz wniosek do Sądu wniosek na podstawie art. 275 § 2 kpk w związku z art.275 § 1 pkt 3 kpk (taką podstawę radził mi Rzecznik Praw Dziecka) i zażądaj ustanowienia dozoru policyjnego połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego i miejsca jego pobytu, kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz z nakazem opuszczenia pomieszczeń wspólnie z pokrzywdzonym, nawet jeśli są one własnością sprawcy.
Sama taki składałam. Sąd szybko wydał postanowienie odmowne. Więc ja szybko zażalenie. Upsss i problem Sąd Okręgowy uchylił postanowienie Sądu wskazując masę nieprawidłowości. Mój Sąd już nie rozpatrzył tego wniosku do końca rozprawy. Po wydanym wyroku dopiero zwołał posiedzenie, co już nie miało sensu.
Mi się nie udało, może Tobie się uda? Tym bardziej, że teraz przechodzisz depresję i tym bardziej jest wskazane by go odizolować. Zawsze warto wszystkiego próbować, zawsze coś zadziała. Nie jedno to inne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko powiedz mi, czy ja taki wniosek powinnam złożyć przy tej sprawie karnej, czy kiedy? wszyscy wokół mówią, że powinnam poczekać na zakończenie procesu z dalszymi krokami. myślę o procesie cywilnym o zadośćuczynienie....
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz na nic czekać. Złóż jak najszybciej. Uzasadnij go tym, że w dalszym ciągu facet się nad Tobą znęca. Jeżeli były jakieś interwencje to podaj je i we wniosku zażądaj aby Sąd zobowiązał Policję do dostarczenia tych notatek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że on znęca się teraz w sposób bardziej przemyślany, czyli tak, żeby nikt oprócz mnie tego nie widział i nie słyszał. Po tylu interwencjach się wycwanił...
Jeśli zaś chodzi o ten wniosek to powinnam go skonsultować ze swoją mecenas, nie chciałabym nic robić za jej plecami.
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group