Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moja matka mnie bije.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI

1. Jestem dla siebie najważniejszą osobą do kochania. Jeśli opieram swoje życie na miłości kogoś innego i on może mi to w każdej chwili zabrać, to znaczy, że jestem niewolnicą A NIĄ NIE JESTEM.

2. Im bardziej niezależna i zdrowa będę ja, tym zdrowsze będą moje związki z ludźmi.

3. Nigdy więcej nie pozwolę sobie samej na poświęcanie większej ilości czasu i zaangażowania na kogokolwiek innego niż na mnie samą.

4. Moje odczucia są ważne i jeśli komuś nie odpowiadają, to nie musi ani się na to godzić ani z tym żyć. To też jego wybór.

5. Jestem ofiarna, ale już wiem, że są granice ofiarności i dawania, które, jeśli ktoś je we mnie przesuwa, powodują, że staje się tym kimś a nie sobą.

6. Będę uczyć się nowych – pozytywnych znaczeń słowa egoizm. Zdrowy egoizm nie rani innych, nie odbiera im godności, nie rujnuje związków.

7. Nie będę dopuszczała się zdrady wobec samej siebie, pozwalając na stosowaną wobec mnie agresję, zaborczość, impulsywność i nieuczciwość, które mają na celu podporządkowanie mnie komuś innemu.

8. Nie będę marnować swojego czasu na ludzi, którzy tego czasu nie mają dla mnie.

9. Nie będę angażować się uczuciowo w tych, którzy sami nie mają mi nic do zaoferowania.

10. Nikomu nie pozwolę realizować swoich swobód i wolności kosztem moich uczuć i mojego życia.

11. Nie będą rozwiązywać niczyich problemów, bo każdy potrafi to zrobić najlepiej za siebie (nie dotyczy osób chorych, dzieci i zwierząt).

12. Nie będę pomagać nikomu, kto o to wyraźnie nie poprosi (nie dotyczy osób chorych, dzieci i zwierząt).

13. Nie muszę się z niczym i nikim ścigać – nie muszę być lepsza, wystarczy, że będę sobą.

14. Nie będę niczemu oddawać się bez reszty.

15. Chcę mieć odwagę, żeby móc zmieniać rzeczy, które zmienić mogę, tolerancję, aby zaakceptować to, na co nie mam wpływu, oraz mądrość, abym mogła odróżnić jedno od drugiego.

16. Nie będę nikogo zmieniać i nie pozwolę zmieniać siebie.

17. Nieważna jest moja historia. Ważny jest moment uzyskania samoświadomości.

18. Zmienić mogę tylko siebie. Cud mojej miłości do innych nie zmieni ich. Cud mojej miłości do mnie zmieni wszystko.

19. Wybaczam sobie błędy, które popełniłam w przeszłości i uwalniam się od związanych z nimi złych emocji. Mam prawo popełniać błędy i nie czuć się przez to głupia lub gorsza.

Sabine , przeczytaj i trzymaj sie tych zasad.
Zwłaszcza :
6. Nie będę nikogo zmieniać i nie pozwolę zmieniać siebie.


2. Im bardziej niezależna i zdrowa będę ja, tym zdrowsze będą moje związki z ludźmi.

6. Będę uczyć się nowych – pozytywnych znaczeń słowa egoizm. Zdrowy egoizm nie rani innych, nie odbiera im godności, nie rujnuje związków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group