Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak chronić dziecko i siebie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatas



Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 23:12    Temat postu: Jak chronić dziecko i siebie? Odpowiedz z cytatem

Maz zneca sie nad zona. Zona ucieka. NIESTETY jest sliczna coreczka. Maz nie ma dostepu do zony ale ma przyznany "dostep" do dziecka. Coreczke traktuje jak przedmiot, jak "droge" do dalszej proby znecania sie nad zona. Co zrobic jeśli ten "tatus" walczacy o prawa do dziecka walczy tylko i wylacznie z matka, a dziecko jest karta przetargowa tego "kochajacego" tatusia, traktowane jak przedmiot a przed sadem gra nieszczesliwego tatusia??? Co wtedy ma zrobic matka? Gdzie jest dobro dziecka??? Co jeśli ten "kochajacy" tatus to jawny zlodziej i niejawny kat??? Gdzie wtedy jest dobro dziecka??? Nie kazda sprawa o znecanie się, które trwaja po kilka lat, jest zalozona przez kobiety w celu zemsty na tym "biednym i poszkodowanym" tatusiu!!! Ale ten "kochajacy" tatus walczy o dziecko bo tak można prawnie SKOPAC dodatkowo zone... jak ich odroznic - tych prawdziwych tatusiow od tych szukajacych zemsty za to ze kobiecie udalo się uciec z piekla? Przeciez wiekszosc takich spraw dzieje się za zamknietymi drzwiami... Sad kaze placic, bo coreczka to PRZEDMIOT egzekucji... co robic? A ja tylko probuje chronic moja malutka coreczke przed psychopata....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno odnieść się do relacji od tylko jednej strony
dziecko nie jest niczyją własnością i potrzebuje miłości wzajemnej pomiędzy obydwojgiem swoich rodziców
rodzina jest żywym organizmem
trzeba szukać przyczyn tego, co nie gra i starać się to wspólnie przezwyciężać na ile to możliwe
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agatas



Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie gra tylko to ze maz sie nade mna znecal a teraz robi to przez dziecko... a tak to wszystko w porzadku jest... tylko tyle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Maj 16, 2012 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, oczywiście, że nie jest w porządku. Rodzina to wspólne ciało, ale DO CZASU. O każde ciało trzeba dbać i je szanować, jeśli jedna osoba tego nie robi, krzywdzi, to nie istnieje rodzina. Rodzina, to coś więcej niż puste słowa wypowiedziane w jakiejkolwiek Instytucji państwowej,czy kościelnej, dlatego rozumiem Ciebie doskonale.
Ile lat ma Twoja córeczka? Jesteś z partnerem po rozwodzie jak rozumiem?
Co on jej takiego robi, tzn. nastawia przeciwko Tobie,ze nie chcesz, aby miała z nim kontaktów?
_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bj32



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za mało danych. Gdyby miała więcej szczegółów, to mogłabym podpowiedzieć albo wizyty tatusia przy towarzyszeniu osób postronnych, albo próbę ograniczenia praw, albo jeszcze kilka innych rzeczy. To zbyt indywidualna sytuacja, żeby na podstawie dwóch postów doradzić konkretnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agatas



Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedug sadow dziecku krzywda sie nie dzieje bo tatus prawo do odwiedzin ma i juz. Sprawa wyglada tak: Malutka ma dwa latka. Tatus zalozyl sprawe o widzienia i zgodzilam sie w towarzystwie osob trzecich. Minelo 4 miesiace i w koncu tatus po raz pierwszy pojawil sie, byl jeden raz i zlozyl od razu do sadu o zmiane widzen tylko w mojej obecnosci i ja dostal. Nie pojawial sie pare miesiecy i w koncu zaczal sie pojawiac, ja go nie wpuszczalam, pojawial sie z policja - w sumie dociagnal do 14 widzen i zalozyl mi sprawe o "nieudostepnianie" dziecka i od tego czasu (a minelo juz prawie rok) nie pojawial sie u dziecka. Sprawy w sadzie mam o nieudostepnianie dziecka, o zwrot kosztow jego przyjazdow i o jakies zadoscuczynienie. Co w takiej sytuacji zrobic? Jak sie bronic? Bo "dobro dziecka" akurat w tym przypadku nie ma tu kompletnie nic do rzeczy... temu czlowiekowi zalezy tylko na tym zeby mnie zniszczyc....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałbym znać więcej szczegółów, postanowień sądów, niewykonania widzeń i z jaka częstotliwością. Może opisz dokładnie albo napisz na maila?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group