Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prosze podpowiedzcie co ja moge w tej sytułacji zrobic?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marys25



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 8:25    Temat postu: prosze podpowiedzcie co ja moge w tej sytułacji zrobic? Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Nazywam sie Maria i chciałabym bardzo prosić o poradę w sprawie brata który od kilku

lat (dokładnie chyba 3) moim zdaniem znęca sie nad moja mama psychicznie to znaczy awanturuje sie jest agresywny z reszta nie tylko do niej ale do mnie i do brata starszego tez. Jesteśmy rodzina nie pełna mama odeszła od ojca 12 lat temu gdyż tez awanturował sie i bił ja i nas. brat ma 22 lata gdy wyprowadziliśmy sie od ojca miał 9 lat bardzo przeżył rozstanie rodziców mimo ze ojciec miał kontakt z nami nie rozumiał tej sytuacji moim zdaniem.

Teraz awantury w domu są 3 czasem 2razy w miesiącu, wzywana policja by go uspokoić ale to daje skutek na krótka metę. w tamtym roku na przełomie października listopada brat odbył leczenie psychiatryczne gdyż załamał się nerwowo nie spał nie jadł miał myśli samobójcze( powodem było zawalenie studiów i rozstanie z dziewczyna) nic więcej nie zdiagnozowano zlecono terapie na oddziale nerwic ale brat jej nie przeszedł nie chciał. I nie udało się go uprosić. tak z reszta jak teraz prośby by poszedł do lekarza spełzają na niczym lub na jego słowach :” sama jesteś chora wariatko” lub „odczep się to moje życie jestem dorosły.”

Mamie brakuje już sił sama ma tez nerwice, bezradnie rozkłada ręce i płacze . niszczy ja a ja nie mogę na to patrzeć to tez moja matka nie chce stać bezczynnie mam swoje dziecko spodziewam się drugiego chce żeby one miały babcie bo naprawdę jest cudowna osoba.

Polecono mi centrum pomocy rodzinnie, ale ze mieszkamy w małym miasteczku i wszyscy się znają wstydzę się iść i boje ze ja brat się dowie to może mi cos zrobić lub dziecku on naprawdę jest nie obliczalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 6:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co zrobic?. Wyeksmitowac brata z domu.
Innego wyjscia nie ma.
Ale skoro wstydzisz sie.. to sama sobie odpowiedzialas.. polska hipokryzja i koltuneria.. co ludzie powiedza.jest wazniejsze od cierpienia wlasnego od cierpienia matki. .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie ma isc? a gdzie chce. jest wolnym czlowiekiem. Ty sie o niego martwisz czy o matke ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mary bez radykalnych kroków nic nie zrobisz. Nikt za Ciebie nie rozwiąże tego problemu.
Dobrze doradzono Ci kontakt z centrum pomocy rodzinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group