Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemoc (?) wobec dziecka, brak opieki.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 5:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak baaasia.. to jest normalne. I bardzo czeste, Nie pisz o swiecie jakim byc powinien ale jaki jest. Matki nie wytrzymuja nerwowo, zalamuja sie, miewaja depresje, zaburzenia.. i niestety przenosza to na dzieci.
Przyczyna?
Brak stabilizacji, pieniedzy, oparcia, pomocy. Ty tez nie ustrzeglas sie pietnowania matki zanim rozpoznalas problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nie zamierzam. Nie zwróciłaś uwagi na mały szczegół, sama jestem samotną matką, borykam się z wieloma problemami, ale nie wyżywam się za to na własnym synu. Nie jest dla mnie wyobrażalne wyzywanie własnego dziecka, poniżanie go, nie dbanie o jego bezpieczeństwo. Wiele pracy włożyłam w to, aby mój mały miał poczucie bezpieczeństwa, aby był pewny moich stałych uczuć. Marto Twoja argumentacja mnie nie przekona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thomas_k7



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 10

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto się tu awanturuje? Słuchaj - wiesz do czego służy PW? Jeżeli twierdzisz, że dane dziecka mogę wpisac na forum ogólne - gratuluje inteligencji. Skąd mam wiedzieć kim jesteś i do czego Ci to potrzebne? Dlatego zapytałem na PW. Jeżeli tak prostej rzeczy nie potrafisz zrozumieć - nie odpowiadaj wcale. Nie chodzi tu o moje ego :-/
Czy Ty byłabyś ucieszona gdyby ktoś skopiował Twoją PW na forum ogólne? Pewnie nie. Więc zastanów się do czego służy PW a później wyciągnij wnioski z tego co napisałaś. A swoją drogą, nie mogłaś odpowiedzieć na PW? Więc kim jesteś, że musi to być wiadomość publiczna?

Napisałem do Rzecznika Praw Dziecka. Dziś był dzielnicowy. Powiedział, że porozmawia z kobietą i zadzwoni do mnie za tydzień czy jest jakaś poprawa. Podsłuchałem rozmowę sąsiadki z policjantem:
- Czy Pani coś słyszy od sąsiadki z dołu?
- Od kogo? Ani? Nieee nic nie słysze.
- w ogóle?
- w ogóle nie słyszałam dziecka.
Cóż... zakładam, że większość sąsiadów ma wrodzoną znieczulicę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu . ja tez jestem samotna matka. i nie wyzywam sie na swoich dziecich aczkolwiek zdarza mi sie ze pretensje do p. B wyleje na synow. Potem ugryze sie w jezyk , przeprosze.Nie jestem ani swieta ani idealna. czuje czasem zlosc, bezsilnosc wscieklosc bez powodu.
Lecz za dlugo juz jestem w kregu przemocy, plus alkholizmu kobiet , aby nie wiedziec ze patologizacja zycia wielu samotnych matek ma przyczyne w niemoznosci pokonania problemow jakie niesie samotne macierzynstwo.
W Polsce. Konkretnie w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko sama się zastanów czy zabrakło by Ci wyobraźni i bez oporów pozostawiłabyś 4-letnie dziecko na wiele godzin same w domu. Co może przez ten czas się stać? Nie przygotuje sobie same posiłku, może ruszyć chemikalia, może nieszczęśliwie z czegoś spaść, może wyglądać przez okno za matką i może za bardzo się wychylić, może ktoś wyczuć, że tak małe dziecko jest same w domu, może okraść, może dziecku zrobić krzywdę. Tych może może być naprawdę wiele.
Matka pracuje w Tesco, być może mało faktycznie zarabia, ale moment moment, stać ją na papierosy, utrzymanie psa, więc nie jest tak źle. Sama paliłam i ten nałóg to jest akurat równowartość pobytu dziecka w przedszkolu.
Opisywana kobieta ma zupełny brak wyobraźni i widać, że egoistka. Dlaczego miałabym szukać jakichkolwiek powodów by ją usprawiedliwiać? Nie ma to zupełnie znaczenia w tej sytuacji. Tutaj najważniejsze jest aby Tomkowi udało się zainteresować instytucje sytuacją dziecka. Dziewczynka nie powinna być tak traktowana i tak zaniedbywana.
Szkoda mi dziecka, matki nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thomas, dobrze zrobiłeśSmile
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 6:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thomas_k7 -- i oto chodzilo abys cos zrobil. Wybacz prowokacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thomas_k7



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 10

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nisko się cenisz jeżeli nazywasz to prowokacją. Odpowiesz na moje pytanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz aby ci wierzono. W porzadku.
Podobno zglosiles co widziales- w porzadku.
Ja jednek patrze z dystansem na osobe ktora " od roku nagrywa" itd.., jest zbyt emocjonalnie negatywnie zaangazowana , pisze do RPD ale obawia sie wykrecic numer na policje czy do MOPS.
Jesli jest jak mowisz- byla policja , zrobila wywiad - to sprawa jest zamknieta- problemem zajma sie odpowiednie sluzby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thomas_k7



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 10

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalej nie odpowiedziałaś. Pewnie nie odpowiesz więc nie będę z Tobą polemizował. Poza tym zwroty do osób Ty, Ci, Tobie, Ciebie itp. piszemy z dużej litery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomku taka znieczulica to niestety norma. Jednak coś zaczyna się dziać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thomas_k7



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 10

PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta 25 napisał:
pisze do RPD ale obawia sie wykrecic numer na policje czy do MOPS.


Tobie polecam naukę czytania ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem, że obawiam się wykręcić nr na policję? Od roku nagrywam - owszem jednakże zostawianie dziecka na tak długi okres czasu miało miejsce całkiem niedawno. Wcześniej zostawiała na 30min, poszła do sklepu i wróciła. Myślisz, że policja przyjechałaby w ciągu 30min? Wątpię.

Przedwczoraj pisałem do RPD. Wczoraj dostałem telefon, opowiedziałem co i jak się dzieje. Zgłoszenie przyjete, RPD zajmie się sprawą. Zawiadomi MOPS oraz skontaktuje się z komisariatem policji w mojej dzielnicy. Niestety ja jako strona w postępowaniu nie będę powiadomiony o czymkolwiek. Umówiłem się tylko z policjantem na rozmowę za tydzień - czy jest jakaś poprawa piętro niżej czy nie.

Od wczoraj życie piętro niżej ucichło (pewnie po rozmowie z policjantem). Mała jest w domu, matka też i jakoś potrafi się nie wydzierać. Pożyjemy, zobaczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto dlaczego wciąż atakujesz Tomasza, nie przypadliście sobie w rozmowie do gustu to po co to ciągniecie?
Również moim pomysłem było aby Tomasz zwrócił się do RPD, po to by sprawa ruszyła szybciej, po to by miejscowe instytucje poważnie potraktowały problem. Jak widzę, reakcja Rzecznika jest błyskawiczna i to teraz on będzie zwracał się z zapytaniami do Policji i MOPSU. Tomek już wystarczająco dużo zrobił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group