Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiara/religia-czy to pomaga wytrwać w domu z przemocą?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ocalona



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 74

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezły offtop się robi.
Bycie mniejszoscią zawsze jest nieco niewygodne, czasem bardzo niewygodne. Acz ja, wychowywana na rzetelną ateistkę przez niewierzących rodziców i ateistka przez sporo lat dorosłości jakos tej opresyjnosci nie odczuwałam nigdy. Zapewne dlatego, że w obecności koscielnych i religijnych zdarzeń i zachowań w życiu publicznym widziałam przejaw nieco dziwnej i nieco zabawnej odmienności. Coś jak rytuały szamańskie, nawet interesujace poznawczo acz bez większego znaczenia. Śmieszne, ale jako katoliczce znacznie więcej mi z tych religijnych zachowań przeszkadza... Moje osobiste przypuszczenie jest takie, że najtrudniej mają osoby wychowywane w jakiejś formie religijności w środowisku rodzinnym, które potem tę religię odrzucają.
A wracając nieco do tematu wątku to moim zdaniem ofiara w przemocowym zwiazku, o ile jest wychowywana w rodzinie religijnej dostaje wypaczony przekaz wiary tak samo, jak otrzymuje wypaczone przekazy dotyczące relacji międzyludzkich. I taka wypaczona wiara przy wychodzeniu z przemocowego związku jest faktycznie jak kula u nogi, dodatkowa i sporej mocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bog to milosc - pisze Gigi.

Czy Bog ktory jest miloscia to ten sam Bog w imieniu ktorego...


____________
Tragiczną historię Agaty Lamczak żyła w 2004 roku cała Polska. 25-letnia Polka, była w ciąży, gdy zdiagnozowano u niej wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Choć choroba postępowała, a stan zdrowia młodej kobiety drastycznie się pogarszał, lekarze nie zdecydowali się nawet na wykonanie pełnego badania endoskopowego. Dlaczego? Lekarz prowadzący odrzekł, że nie pozwala mu na to sumienie. Błagania matki rAgaty i jej narzeczonego, by lekarze rozpoczęli skuteczne leczenie bez względu na konsekwencje dla płodu, nie przyniosły rezultatu. Po czterech miesiącach męczarni Agata zmarła.

Ile kobiet wykrwawiających się na kuchennym blacie po zażyciu tabletek z allegro, mają posłowie Rzeczypospolitej Polskiej na swoim sumieniu? Ile anonimowych Agat, Alicji, Krystyn ?

29 września o godzinie 6.30 minęło 8 lat od śmierci Agaty. Osiem lat milczącej zgody na przemoc kościoła.

ps.
Kiedys były czarownice, dzis aborcja. Skutek podobny. Gina kobiety
I imie prawdy i milosci.
W artykule ponizej przyklady tej milosci w Polsce. Az wierzyc sie nie chce ze to 21 wiek. , srodek Europy.Przed oczami staja upiory, Mloty na czarownice, Piekla Kobiet itd.. nie moga na stos to zabija w imie zycia..
A swiat sie smieje.

http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1509126,2,aborcja-po-polsku.read


Posłowie mają prawo głosować w zgodzie z własnym sumieniem. Aptekarze mają prawo odmówić nam sprzedaży środków antykoncepcyjnych, powołując się na swoje sumienie. Lekarze mogą nie wykonywać badań prenatalnych, dbając o swoje sumienie. Dlaczego, jednocześnie, odmawia się tego prawa kobietom? Dlaczego kobiety w Polsce mają postępować zgodnie z sumieniem posłów, a nie własnym? Wolność sumienia jest zagwarantowana w Konstytucji. Zapewnia każdemu możliwość wyboru światopoglądu. Bez jakiejkolwiek ingerencji ze stron władzy państwowej, ani osób trzecich.

Co musi sie zdarzyc aby kobieta Polka zrozumiala , ze ten jej BOg eprezentowany przez ziemskich akolitow ajatollachow odebral jej fundamentalne prawa - prawa czlowieka?
Co musi sie zdarzyc aby kobieta Polka zrozumiala,ze jej wspolzycie z religia po polsku to zwiazek oprawca - ofiara? i t o ona jest w tym zwiazku ofiarą. Ofiara tragiczną bo skladajaca oprawcy w daninie to co kocha najbardziej- swoje dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ocalona



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 74

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta, a nie jest to tak przypadkiem, że w dobrze zorganizowanym państwie pewne sytuacje nie miałyby miejsca? Że niektóre tragedie nie miałyby miejsca gdyby cywilna służba zdrowia nie była w stanie, którego nie okreslę bo tu nie wolno używać tzw. "wyrazów". Toż lekarz który korzysta z tzw. klauzuli sumienia ma obowiązek niezwłocznie odesłać pacjentkę do lekarza, który z tej klauzuli nie korzysta.
Ja doskonale pamiętam czasy, kiedy w Polsce aborcja była na życzenie do 3 miesiąca to na pewno. Sądzisz że wtedy nie było tragicznych aborcji domowymi sposobami? A były, jak najbardziej, bo i zwyczajna ciemnota była. I jest nadal.
Trochę tak piszesz jakby w Polsce nie można było wykonywać zawodu lekarza czy farmaceuty nie korzystając z klauzuli sumienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez doskonale pamietam lata 70 i 80. \Pamietam doskonale ze aborcja w latach 80 juz nawet nie byla tematem tabu.. kolezanki z pracy opowiaaly przy sniadaniu..o swich problemach jak to kobiety , juz wtedy nie robiono tajmnicy ze ktoras jest w niechcianje ciazy , ze miala aborcje, to juz ne bylo zadne tabu.a sam koszt zabiegu byl dostepny dla kazdej. Tylko raz spotkalam sie z nawiedzona kobietka ktora ku zdziwieniu innych kobiet rzucila klatwe na spirale bo " prowadzi do poroniania czyli zabija dziecko" Pamietam jakie zdumienie tym zdaniem wzbudzila u innych.
" Ta sama kobieta ktoregos dnia przyniosla do pracy ksiazke ze zdjeciami plodow .. Pamietam tytul : Niemy krzyk.
Wszystkie kolezanki potraktowly to zdarzenie z niesmakiem. Nikomu sie wtedy nie snilo ze do drzwi puka taliban. , ze `10 lat pozniej polowa tych kobiet nagle stanie sie obronczyniami nienarodzonych - liczac na amnezje kolezanek. pamietam jak bardzo sie wowczs zdziwilam.. "wczesniej nie mialam pojecia co wiatr polityczny moze zrobic z czlowieka, jak bardzo go " odwrocic" . Nagle 3 /4 zaczely chwalic sie przodkami.. same hrabianki , szlachcianki.Bog honor ojczyzna Wg mnie mitomanki.
Wg mnie.. w g mnie POlacy sa jak jak dzieci, wykastrowani z wlasnej woli , samodzielnego myslenia.. sa tchorzami.. w sensie cywilngo tchorzostwa.
Sumienie? a czy to chodzi o sumienie? wg mnie chodzi o pospolity koniunkturalizm.
Gdyby w Polsce stało sie jak w Irlandii cy Austrii.. ci sami co dzis zaslaniaja sie katolickim sumieniem z rownym zacirtrzewieniem pluli by na kosciol tez w zgodzie ze swoim sumieniem. Gdyby jutro władze przejal kosmita i szukal ludzi do powierzenia im stanowisk.. mielibysmy nowa religie.. ufowiare. Gdyby podbili nas muzulmanie.. ci sami dzisiejszi krzykcze organizowali by nam szariat.ale juz w imie Allacha. .
Ja mysle,ze czlowiek prawdziwie wierzacy jest w Polsce nieslyszalny. Mysle,ze Bog w Polsce jest nieslyszalny i mniej niz malo znany. Mysle ,ze malo komu chce sie poznac Boga. Wola jarmarczny kram ze swiecidelkami, cudami, procesjami i relikwiami. Mysle,ze katolicyzm a juz szczegolne polski- jest opanowany przez krzykaczy faryzeuszy.. - / i tu sie zgadzam z mgrabasem/.

Piszesz: gdyby panstwo bylo lepiej zorganiozwane?

a kiedy to panstwo bylo lepiej zorganizowane? no kiedy? Kiedy w historiii to panstwo było propanstwowe? Konstytucja 3 maja.. .. okej.. ale czym sie skonczyla? kto doprowadzil do rozbiorow? postepowcy konstytucjonalisci? czy konserwatysci wspierani przez kosciol ?


"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego."
slowa Jozefa Becka napisane po klesce wrzesniowej.

Trochę tak piszesz jakby w Polsce nie można było wykonywać zawodu lekarza czy farmaceuty nie korzystając z klauzuli sumienia."

to zdanie jest falszywe. Zaklada,ze klauzula sumienia dotyczy jedynie ludzi wierzacych. Sumienie ma kazdy czlowiek. Ateista rowniez. I w tym problem,ze w obecnej Polsce niekatolikom odebrane zotalo prawo do posiadania i uzywania sumienia.
Kosciol mnie w tym wszystkim obchozi malo. Ale boli, niemal fizyczne boli mnie glupota Polakow ktorzy zapomnieli ,zL"Polsko, Twoja zguba w Rzymie" To byl Kordian.. 100 lat pozniej Beck..
W obu przypadkach słowa te padly po klesce Polski.
Kto nastepny wypowie i kiedy podobne słowa? czy jak zawsze .. za pozno?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ocalona



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 74

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta, ja nie wymyśliłam sformułowania "klauzula sumienia", to jest oficjalny termin określający pewne uregulowanie prawne.
Co do opanowania polskiego katolicyzmu przez krzykaczy tudzież faryzeuszy to nie sposób się nie zgodzić. Dobro jest zwykle ciche oraz pokorne. Ale to samo zjawisko można zaobserwować w krajach, w których dominujące są inne religie czy systemy poglądów. Co najwyżej wyjdzie nam na to, że ludzie paskudni bywają. Zwłaszcza jak im się włączy instynkt stadny zmanipulowany, podlany emocjami i frustracją. Ale czy temu jest winien Krk? Wiara katolicka? Gdyby tak było to zaiste Chiny by nie znały żadnych tego typu zawirowań... jako kraj i kultura katolicyzmem nietknięte, na które Krk nigdy wpływu nie miał i nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga Marto widze, że ejstes do mnie uprzedzona, aczkolwiek nie wiem dlaczego. Może to, że podchodzę do pewnych spraw inaczej niz ty? ... Każda z nas ma prawo zyc i podejmowac decyzje zgodne z własnym rozumiem... nie mieszaj pojęc Slubu a smierci. Ja pisałam o przysiędze ślubnej i o tym jak niszczą przysiegę przemocowcy i w tej sytuacji wiem,wierzę, że Bog stoi po naszej stronie... moze okresliłam to zbyt doniosle, ale uważam, że Bog to po częsci jakas nasza nadzieja i wiara w kogos kto może nam pomoc jesli wszystko co na ziemi zawodzi.... niestety sama nie rozumiem całego nieszcescia swiata czyli wojen, chorób i wszystkiego, co nie powinno sie zdarzac a mimo to jestesmy tego swiadkami każdego dnia..... Nie ma jednak Marto sensu walczyc z "Bogiem" jakkolwiek sobie to wytłumaczysz ...zycie to jedna wielka dziwna przygoda i nikt nie zna tego co sie wydarzy albo jak temu zapobiec... Musimy iśc do przodu , walczyc o swoje ale nie niszczyc innych ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta 25 napisał:

Co musi sie zdarzyc aby kobieta Polka zrozumiala , ze ten jej BOg eprezentowany przez ziemskich akolitow ajatollachow odebral jej fundamentalne prawa - prawa czlowieka?
Co musi sie zdarzyc aby kobieta Polka zrozumiala,ze jej wspolzycie z religia po polsku to zwiazek oprawca - ofiara? i t o ona jest w tym zwiazku ofiarą.


Tutaj Marto świetna uwaga. Słuchamy naszych parlamentarzystów, którzy ciągle próbują nam odebrać prawo o samodecydowaniu, często powołując się na Boga. Uważają, że kobiety to kompletne idiotki nie umiejące podejmować rozsądnych decyzji. Nie mamy dla nich znaczenie jako ludzie, bo najważniejsze jest zwiększenie przyrostu naturalnego, bezwzględu na koszt jednostki. Niech rodzą się kalekie dzieci, a co tam. Statystyka urodzeń wzrośnie, a matka niech się martwi jak sobie poradzi z leczeniem kaleki bez żadnego wsparcia ze strony Państwa. Statystyka proszę panie, tylko statystyka. Wzrost urodzeń w danym państwie zawsze świadczy o dobrej kondycji gospodarki.
Równouprawnienie równouprawnieniem, ale nie w religii ani nie w polityce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ocalona



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 74

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy moje, Ocalonej "współżycie z religią po polsku" to też jest związek ofiary z oprawcą? To chyba jednak zbyt daleko idące uogólnienie. W końcu mnie i mojego życia żadna z Pań nie zna.
I w związku z tym chyba sie oddalę z tej rozmowy, bo przerzucanie się propagandowymi hasełkami to nic ciekawego. Troche chyba liczyłam na coś bardziej zindywidualizowanego, szkoda że poszło w strone oklepanych a znanych sloganów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta 25 napisał:
Bog to milosc - pisze Gigi.

Czy Bog ktory jest miloscia to ten sam Bog w imieniu ktorego...



Tak, Bóg może być miłością
a to, co robi człowiek w Jego imieniu, albo w swoim imieniu, albo w jakimkolwiek innym imieniu, to tylko interpretacja Boga i Biblii... A Pismo Święte roi się od wieloznaczności,więc prze wielu może być wypaczone , co za tym idzie - religia może być wypaczona.
Ale jeśli Bóg istnieje, może być absolutnym dobrem. Jedno nie wyklucza drugiego. To, co my sobie myślimy w naszych malutkich główkach to, co narzucamy innym ludziom to, co my nazywamy religią ( my w znaczeniu ludzie), może być bardzo różne od rzeczywistości. Może jesteśmy cieniami cieni z Platona.
Ale jestem daleko od utożsamiania działań ludzi z działaniami Boga, choćby najpiękniejsze szaty nosili i najcudowniejsze tytuły.
_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Toba. Nasza polska prymitywna ludyczna religijnosc bardziej przypomina plemienne wierzenia ryualno szamanskie niz jakąkoliwiek wspolczesna religie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tobie Gigi polecam te artykuly i komentarze do niego na forum. Moze nie warto bac sie myslenia , moze warto na chwile otworzyc drzwi swojego umyslu.

http://makowski.blog.polityka.pl/2012/10/15/%e2%80%9ekobieta-jest-brama-piekiel%e2%80%9d/

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,12680355,Bartos_o_slowach_abp__Hosera__Czy_zasluga_jest__ze.html?v=1&obxx=12680355#opinions
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego kobiety niechętnie walczą o swoje prawa?
Bo sytuacja „ofiary” pozwala im tkwić w marazmie bez większego poczucia odpowiedzialności za swój los.
Zawsze można ponarzekać, a potem zająć się najnowszymi ploteczkami, modą, serialem… I wykpić feministki, te babochłopy, których się nienawidzi, bo pokazują, że jednak można.
Można, ale to oznacza, że orężem nie będzie cyc pod opiętą bluzeczką, zalotne kręcenie tyłeczkiem czy nagłe łzy w błękitnych oczach albo bezradna, zagubiona minka .

http://wyborcza.pl/1,75248,12705759,Biskupi_do_poslow__Mozecie_zaostrzyc_ustawe_antyaborcyjna_.html

Macie corki, synowe? ?
To pomyslcie. Choc przez chwile pomyslcie jaki los im gotuja biskupi .
Wybierzecie zycie Waszej corki czy nienarodzonego?
Biskupi i prawicowi politycy wybrali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Paź 22, 2012 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi poradami dla Gigi poszłaś Ewo zdecydowanie po bandzie, pewnie niewiele przydadzą się Gigi ale dla ogólnego zrozumienia sytuacji - jak najbardziej!
Kiedyś myślałem, że posłanki-kobiety rozumieją kobiety i potrafią wspierać walkę o słuszne prawa. Teraz rozumiem, że...
Kobiety i mężczyźni prawicy nie dostrzegają rzeczywistych spraw kobiet tylko swoje wyborcze korzyści. One podpowiadają im rozwiązanie czyli głosowanie nastawione na potencjalne zyski w czasie kolejnych wyborów.
I to bez względu na płeć.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 5:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy widze jak ktos probuje godzic wode z ogniem czuje bezsilnosc ..porownywalna z bezsilnoscia zony alkoholika czy matki narkomana . .Robie wiec co moge.- bo tyle jeszcze wolno w tym kraju-. pokazuje zgubne skutki nalogu ktorego finalem jest zniewolony umysl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woda istnieje obok ognia i dopóki nie stykają się ze sobą, nie próbują płynąc albo iść we wzajemnych objęciach to...nie ma realnego zagrożenia! Laughing
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group