Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiara/religia-czy to pomaga wytrwać w domu z przemocą?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ocalona



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 74

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są tacy co to nigdy tych okowów nie zaznali... kraje wielkiej a powszechnej szczęśliwości i dobrostanu, przemocy ni biedy nie znające, na czele z Koreą Północną Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 19:07    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

przypuszczam, że koreańczycy doznają przemocy zewnętrznej, od swych władz i totalitaryzmu systemu, a ja dopiero po uwolnieniu się od zniewolenia wenętrznego, jakim dla mnie było tkwienie w niewoli katolicyzmu i całkowite, przez całe dotychczasowe życie, nie dostrzeganie jak bardzo to było odległe od biblijnego chrześcijaństwa, coraz bardziej dostrzegam i doświadczam różnicy między niewolą ideologii religii, a wolnością bożego dziecięctwa oraz wzrastania w dojrzałości osobistej i w swoim osobistym człowieczeństwie
myślę, że osiągnięcie tej świadomości jest jedyną prawdziwą drogą na wolność nie tylko dla ofiar takiej czy innej przemocy, ale również drogą uwolnienia się od niewoli przemocy, w jakiej tkwią tzw. sprawcy, czyniący przemoc sposobem swego życia i odnoszenia się do innych osób
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Ocalona są ludzie, którzy lubią oglądać horrory i być straszonymi, ale myślę że na Forum jest ich niewielu -jeśli w ogóle są. Dlatego tu są, bo oczekują wsparcia i zrozumienia nie zaś wiecznego potępienia, słów jak gromy.nikt nie lubi i nie chce być wyzywany od durni,nieudaczników,śmieci nic niewartych.... mają to na codzień.Nikt nie prosi o diagnozę i nie oczekuje potwierdzenia chorób psychicznych od tego są lekarze.

Kazania można wysłuchać w Kościele.Tu na Forum, potrzebne jest po prostu zwykłe ludzkie przytulenie. Żadna z osób na Forum nie jest ani słaba ani głupia czy gorsza od innych. Jest po prostu zagubiona a my- jesteśmy od tego, aby sobie nawzajem pomóc odnależć drogę - i nic więcej.
Ci co mnie znają na pewno zrozumieli moje intencje bo wiedzą, że nie bez powodu spamowałam tak dobry temat.

pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dużo siły jaką daje wiara, że koszmary ich życia to tylko sen z którego na pewno się obudzą.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ocalona



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 74

PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sądzę że potrzebna jest również zwyczajna wiedza...i pozwolę sobie zacytować jedno tylko zdanie ze znakomitej publikacji prof. Judith Lewis Herman "Przemoc. Uraz i powrót do równowagi" [ wyd. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002]
"Do chwili powstania w latach siedemdziesiatych ruchu wyzwolenia kobiet nie uświadamiano sobie, że pourazowy zespół stresu ( F43.1 według klasyfikacji ICD-10 - dop. mój) najpowszechniej występuje nie u mężczyzn biorących udział w wojnie, lecz u kobiet w ich jak najbardziej "cywilnym" życiu. "[str.38]

Mamy już drugie dziesięciolecie XXI wieku, wiedza na temat skutków psychicznych wieloletniego urazu, jakim jest pozostawanie przez lata w związku przemocowym, nadal nie jest powszechna. Niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 22:32    Temat postu: apropos wiary warto uwolnić się z iluzji i żyć naprawdę Odpowiedz z cytatem

http://www.odwyk.com/?p=episode&e=1596
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group