Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

do naszych moderatorow policjantow
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 18:25    Temat postu: do naszych moderatorow policjantow Odpowiedz z cytatem

Jak to jest, bo ja nie wiem.
Przypadek:
Kobieta po pobiciu zglasza na policje.. i ucieka z domu Tj juz nie wraca. bo sie boi wrocic. Sprawa o znecanie idzie do sadu.
Kobieta mieszka katem u rodziny. Sprawca jest nadal w ich wspolnym mieszkaniu. Ma sie swietnie. . Ona nie ma nic, nawet ubran na zime.

Co i jak nalezy zrobic aby to sprawca opuscil mieszkanie.??
Co moze i powinna zrbic ta kobieta.
zagrozenie z estrony sprawcy jest realne. Boi sie wrocic i lepiej aby nier wracala.w poblize sprawcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nika14



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: dolnosląskie

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie by bardziej interesowało, co zrobić aby odzyskać ,na dzień dzisiejszy, swoje rzeczy osobiste, bieliznę, swetry czy szczoteczkę do zębów. Co należy zrobić aby doszło to do skutku? Policja nie może pomóc, nie może się mieszać, to kto ma pomoc?
Ofiara ma takie same prawa do mieszkania co sprawca, hamuje ją strach,ale nie mieszkamy na wyspie bezludnej.
Zanim cokolwiek rozwiąze się drogą prawną, to sprawca dawno powyrzuca wszystkie jej rzeczy.
Strach jest ogromny, rozumiem, ale nie mozna tego tak zostawić, to daje przyzwolenie sprawcy na to co robi.
Czy gdyby ofiara przyszła w towarzystwie kobiety i dwóch silnych mężczyzn, próbowała się dostać do domu tylko z kobietą, mężczyźni czekaliby na klatce schodowej w pogotowiu z telefonami, czy byłby to dobry pomysł? Wcześniej chyba bym zgłosiła na piśmie na policji co zamierzam , aby nie zostać oskarżoną o napaść na biednego męża .
Gdyby pan mąż utrudnial dostęp do mieszkania lub rozpoczął awanturę, wtedy dzwonić na policję, może w obecności policji pozwoliłby zabrać swoje rzeczy?
Takie mam pomysły, a co Wy na to?
Bo w myśl tego co sie dzieje, przychodzi mi do glowy takie, gdzieś uslyszane powiedzenie : " Ofiaro, pomóż przestępcy, daj się zabić! "
Ofiara musi uważać na sprawcę,aby nie zrobićmu krzywdy, boon jest chroniony prawem, a co chroni ofiarę w naszym kraju?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu akurat sprawa jest prosta.
Jesli jstes wspolwlascicielka tego mieszkania czy wspolkotorka najmu.. t mozesz do tego mieszkania wejsc sama i z pulkiem wojska jako swoimi goscmi. Mozesz wylamac zamki jesli sa zmienione /ale w pewnych sytuacjach musisz naprawic te drzwi/
Mozesz wszystko bo to jest TWOJE mieszkanie.
Naturalnie ze tak zrob.. Wejdz ze swiadkami i zabierz wszystko co twoje. Wszystko .. co chcesz zabrac!!!!! oprocz jego rzeczy osobistych i sluzacych jemu do pracy. ew rzeczy darowanych jemu czyli nie nalezacych do wspolnosci małzenskiej.
Idealem byloby gdybys zrobila liste rzeczy zabranych podpisana przez swiadkow.

nawet jesli podczas takiego najazdu wejdzie maz.. wezwie policje .. to policja nie moze ciebie usunac.Ani ciebie ani Twoich gosci. Bo.. to TWOJE mieszkanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie

odp na pierwszy post.
Na etapie postępowania przygotowawczego ( kiedy zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie) . Osoba doznająca przemocy może wystąpić z wnioskiem aby sprawca opuścił lokal mieszkalny i tutaj nie ma znaczenia kto jest właścicielem. W tej sprawie może udać się do f-sza prowadzącego postępowanie w jednostce Policji bądż do prokuratora je nadzorującego. (taki nakaz może zostać wydany_. Podstawą prawną jest Ustawa o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Morfeus2012



Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 3

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras napisał:
Witajcie

odp na pierwszy post.
Na etapie postępowania przygotowawczego ( kiedy zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie) . Osoba doznająca przemocy może wystąpić z wnioskiem aby sprawca opuścił lokal mieszkalny i tutaj nie ma znaczenia kto jest właścicielem. W tej sprawie może udać się do f-sza prowadzącego postępowanie w jednostce Policji bądż do prokuratora je nadzorującego. (taki nakaz może zostać wydany_. Podstawą prawną jest Ustawa o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie.

pozdrawiam


oczekiwałbym jako ODP konkretów
- podstawa prawna, jak wygląda wniosek, podajesz wzór, czy się za płaci, etc., ta podstawa to kpk a nie ustawa o pprzemocy, ustawa o przemocy to nowelizuje
- nadto nie jestem pewien czy wniosek taki jest konieczny, prokurator może to zrobić przecież z urzędu
- jest jeszcze procedura paracywilna tj. z ustawy o przemocy (sąd cywilny ma 30 dni na rozpatreznie wniosku, jest to bezpłatne - warunek: doznawanie przemocy poparte "dowodowo"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli doświadczasz przemocy udaj się do f-sza prowadzącego. Wszystko Ci na miejscu objaśni. Jest to bezpłatne aby nie było wątpliwości. Każde postępowanie jest inne i nie można tutaj przytoczyć jakiejś generalizacji i umieścić tego pod wspólnym mianownikiem.


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras masz poczucie humoru z tym występieniem z wnioskiem o nakaz opuszczenia mieszkania. Przerabiałam to, mimo że mieszkanie było od początku moją własnością, Policji, Prokuratorowi i Sądowi było żal psychola aby nie stał się bezdomny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12959821,Bil__dusil__napastowal___Zaswiadczenie_o_pobiciu_.html#MT#Cuk

Wszystko w "tym temacie"
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety jest wiele takich spraw o których basia-aa. Należy się przez chwilę zastanowić z czego to może wynikać hmm z niewłaściwego człowieka na danym stanowisku jeśli chodzi o przeciwdziałanie... Zabrzmiało to brutalnie lecz mam powiem Wam szczerze dość tzw zamiatania pod dywan, odsyłania, zrzucania ... słów cyt " a tak można, a co mnie ta cała przemoc obchodzi, niech to robią inni". Czas postawić na wykwalifikowanych a co najważniejsze chcących pomagać pomagaczy.



Jednak są także pozytywy ( postępowania na terenie kraju) że sprawca opuszcza mieszkanie czy tego chce czy nie.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nika14



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: dolnosląskie

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka- prawda do bólu w tym artykule , do którego podałaś link, przeczytałam i wróciło we mnie wszystko, wszystkie złe emocje.
Piszą tam o zapyziałej prowincji, gdzie ludzie udają, że nic nie widzą i nie słyszą.
W mieście nie jest lepiej, ja mieszkałam 20 lat w bloku, ściany z płyty, wszystko było słychać, jak sąsiadka kaszle, jak tłucze się szklankami...ale nikt o dziwo, nie słyszał jak w moim domu ojciec okłada pięściami małe dzieci, jak demoluje dom....na trzeźwo...nikt nic nie potwierdzil, kiedy zbierano wywiad wśród sąsiadów.

Miał przychodzić regularnie dzielnicowy , obiecał , nie przyszedł ani razu.
Ludzie patrzyli na mnie jak na interesujacy obiekt, rozmawiali o pogodzie, zwracali mi uwagę, że moje dzieci rzuciły papierek po cukierku na schody, ale nikt nie zapytał jak pomóc. Dziwne to nasze społeczeństwo, oczywiście z wyjątkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo nad czym tu delibrować wciąż poprawiać poprawiane i ulepszane. I tak to wszystko o kant rozbić. Przepisy sobie a zycie sobie.Prawo jest dobre a intepretacja sobie.
artykuł jest super bez znieczulenia dokładnie o tym jak jest.
ukłon w stronę autorki.
po komentarzach widać, że się przebiła do wyobrażni wiekszości.Oby na dłużej

przemoc jest ohydna, ale obrzydliwszy jest człowiek, który ją stosuje.Udawanie, że się nie widzi, nie słyszy, nie odróznia jest tchórzostwem zasługującym na pogardę. I nic tego nie tłumaczy. Wioska, miasteczko czy miasto przemoc wygląda tak samo nie wazne czy czai się za stodołą czy pod sofą ala Władimir I
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Miał przychodzić regularnie dzielnicowy , obiecał , nie przyszedł ani razu


zadzwoń do niego, przypomnij się. Wiem że powinien wiedzieć, skoro obiecał. Jednak różnie to bywa - z całą pewnością go nie usprawiedliwiam.
Wiem że możesz być zła i rozczarowana ale po prostu zadzwoń.


oczywiście jestem jak coś na pw.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras można o wszystko obwinić niedouczonych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i tzw ścigania. W mojej historii miałam mało do czynienia z "myślącymi" policjantami, ale nawet tacy zdarzyli się. Miałam też do czynienia z nieznajomością aktualnego prawa, z konkretnym naruszaniem moich praw. Tylko czy to tylko wina tych ludzi?
Żle jest rozwinięty system wsparcia dla ofiary przemocy. Owszem powstały komisje interdyscyplinarne, ale co z tego?
Korzystałam z pomocy z odległego ośrodka tylko dlatego, że w moim rejonie tego nie ma i stąd ta wszechogarniająca głupota.
Policja owszem będzie początkowo chciała interweniować, nawet pomóc, tylko co potem się dzieje? Ofiara ze strachu rezygnuje ze swoich zeznań. Czasami nie ze strachu, ale z miłości i z nadziei że sprawca się zmieni. Nawet jak nie rezygnuje ze swoich zeznań to i tak nic się nie zmienia. Ciągle przemoc, ciągle interwencje Policji. Też Policja może się zmienić tym tematem, skoro to trwa przez długi okres i nic się konkretnego nie dzieje. Co z tego, że w tym okresie wkroczy do pomocy ta śmieszna komisja interdyscyplinarna, która będzie debatować w grupach roboczych o wszystkim i o niczym.
Zauważ jak mało jest ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy. Ofierze w takim momencie jest potrzebna pomoc psychologiczna, psychiatryczna, prawnicza i terapeuta. Dopiero wtedy może ona zacząć racjonalnie myśleć i się bronić. Sama bez pomocy nic nie zdziała.
Poza tym te nasze społeczne nastawienie, chrześcijańskie naloty i poglądy robi swoje.
Grunt jednak, że coraz więcej mówi się przemocy domowej i coraz więcej jest pomocy. Zanim jednak zmieni się podejście instytucji do tego problemu to jeszcze masa czasu upłynie.
W końcu jeszcze nie tak dawno kobiety nie miały prawa do głosowania. A teraz... Wszystko i tak idzie ku lepszemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówimy ciągle o tych złych przykładach, ja wiem, one są, ale...mówić o dobrych, pokazując dobre przykłady, pokazując wspaniałych ludzi i instytucje sprawiamy, że dopingujemy innych do takiego działania! To się zawsze opłaca!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe a znajdziesz takich? Echnaton bez takiego czrnego poczucia humoru tutaj Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group