Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dom Samotnej Matki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskowana



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 71

PostWysłany: Sro Gru 26, 2012 23:10    Temat postu: Dom Samotnej Matki Odpowiedz z cytatem

Witam,

kończy się rok - to był trudny rok. Wiele walki za mną, wydaje się, że jeszcze więcej przede mną.

Proszę o wypowiedź osób, które mają doświadczenie z pobytu w domu samotnej matki.

Będę wdzięczna za każdą wypowiedź.

Bardzo się boję tam trafić a zapowiada się, że tak się stanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mala5



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 21

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam w 3 Domach Samotnej Matki. Otrzymasz tam wsparcie, będziesz mogła choć na chwilę oderwać się od trudnej sytuacji i przy pomocy specjalistów poukładać sobie życie. Dla mnie to był czas intensywnej pracy nad sobą, wyrwanie dzieci choć na chwilę z zaburzeń zachowania. Owszem różnych ludzi tam spotkasz, ale każdy sam musi pomóc sobie, bo znaleźć siłę w sobie to podstawa. 5 lat już mam w miarę spokój i poukładane życie,ale wygrałam spokój dla mnie i dla dzieci. One dobrze się uczą i zachowują. Do Domu Samotnej Matki uciekałam wiedząc,że lepiej tam się znaleźć niż zrobić coś czego będę żałowała całe życie.
_________________
mala5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paskowana



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 71

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź.

Podniosłaś mnie na duchu.

Na ogół słyszałam, że to ciężkie miejsce. Sama nie wiem, dlaczego tak obawiam się zdecydować na pobyt tam. Ale tak jak piszesz - to taka chwilowa przystań, wytchnienie i trochę czasu i wsparcia w znalezieniu rozwiązania sytuacji.

A jak tam wygląda kwestia posiłków? Czy jeśli nie mam żadnych dochodów mam możliwość dostania czegoś do jedzenia dla siebie i dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mala5



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 21

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz tam zapewnione posiłki, opieka społeczna powinna sfinansować twój pobyt tam. Ja częściowo płaciłam za pobyt bo pracowałam, ale jak nie masz dochodów to opieka finansuje. Jest możliwość otrzymania ubrań i potrzebnych rzeczy. Każda kobieta ma małe swoje obowiązki na rzecz Domu. Zawsze jest wyjście z sytuacji. Trzymaj się...
_________________
mala5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group