Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuje porady: Sasiedzi drecza mame

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KG80



Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: ul. Radzikowskiego 62/3 31-315 Krakow, Poland

PostWysłany: Sob Mar 02, 2013 21:03    Temat postu: Potrzebuje porady: Sasiedzi drecza mame Odpowiedz z cytatem

Witam was wszystkich. Niecaly rok temu udalo mi sie wyjsc z mojego zwiazku przemocowego. Jeszcze nie jestem na etapie zwiazania sie z kims innym ale juz nie boje sie mowic NIE i na nowo ustalam swoje granice.

Pisze do was w sprawie mojej mamy, ktora od roku (po smierci taty) mieszka sama na wsi. Jest to domek dwurodzinny. My na gore oni na dole. Sasiedzi zawsze czepiali sie nas ale kiedy zyl moj tato i byl ex-maz sasiadki to dalo sie wszystko zalagodzic. Kazdy darzyl do spokoju. Tato zmarl rok temu. W tym samym czasie rozwiodla sie sasiadka i po kilku dniach przyprowadzila nowego partnera, ktory .. Dreczy mame. Wspomne, ze zeszly rok byl bardzo ciezki dla mamy, stracila meza, pozniej mame, a na koncu dowiedziala sie ze moja bratowa ma nowotwor. Najpierw zaczela sasiadka, ktora w dzien smierci taty przyszla abysmy podpisali zgode na wybudowanie garazu. Nasza odpowiedz byla, ze tato zmar i teraz nie mamy na to glowy. Sasiadka nachodzila nas kilka nastepnych dni, mowiac ze ona tez sie wlasnie rozwiodla, ze tez cierpi. Bynajmniej zgoda nie zostala podpisana bowiem miesiac po smeirci taty zaczela chorowac babcia itd. Jakos dwa tygodnie po smierci taty nowy partner sasiadki zaczal wyzywac sie na mamie. Najpierw byly to teksy typu "pani maz to byl partacz", "Pani maz to byl dziwkasz" itd. Pozniej zaczely sie krzyki na mame, wymuszania do podpisania czegos (mam czesci wspolne), a dzis doszlo do uderzenia mojej siostry ktora cofnela sie aby zobaczyc dlaczego sasiad krzyczy na mame.

Nauczona swoimi przejsciami wymusilam aby mama zglaszala takie rzeczy na policje. Odpowiedz policjanta byla "Przeciez to taki dobry chlopak. Pani na pewno przesadza". Sytuacja taka jest juz od roku. Szczerze powiedziawszy widze jakie ja mialam szczescie ze udalo mi sie uciec. Te srodki, ktore ja zastosowalam nie dzialaja. Zreszta mama nie ma jeszcze siniakow na ciele aby byly ode twardym dowodem. Nie chce aby mama przechodzila to co ja. Moze macie rade jak powstrzymac kogos kto narazie tylko dreczy psychicznie i raz uderzyl?

Z gory dziekuje. Tak bardzo bym chciala aby ten koszmar z przemoca juz sie skonczyl. Zyc w normalnym swiecie.
_________________
KG
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy. Dyktafon n szyje i zebrac dopwody nekania , naruszania godnosci osobistej, nietykalnosco itd.. i proces z oskarzenia cywilnego. . Koszt 300zl.
Dowody sa najwazniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group