Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przemoc psichiczna wobec nastolatki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toja



Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 1:56    Temat postu: przemoc psichiczna wobec nastolatki Odpowiedz z cytatem

Witam, nie wiem co mam robić. Sąsiedzi nie mogąc mieć własnych dzieci
adoptowali rodzeństwo, dziewczynke i chłopca dziewczynka chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej,
chłopiec jest kilka lat młodszy.Od adopcji mineło już ładnych pare lat.
W tej rodzinie nie ma problemów alkocholowych, chłopcu wiele wolno według mnie ma skłonność do
agresji. Dziewczynce wolno dużo mniej na ogół jest tak że chłopiec rozrabia dokucza dziewczynce
a ona za to obrywa(mowa o znęcaniu psychicznym) dostaje nakaz nie obejrzysz czegoś,nie pujdziesz gdzieś, zrobisz to i to,
będziesz siedzieć i się uczyć, ubieżesz takie żeczy a nie te, te żeczy są za ładne i tym podobne a chłopiec jest niegrzeczny nie usłuchany, ostatnio gdy siedziałem sobie przy stole z tą dziewczynką nikomu nie wadząc ten chłopiec podbiegł do niej i ściągnął jej z kitki gumke do włosów jej przybrana matka widząc to wyzwała ja że miała nośić włosy spętłane gumką do włosów ona odpowiedziała że ten chopiec jej ją przd chwilą zabrał i ona nie wie gdzie jest ta gumka i że nie ma więcej tych gumek te słowa się kilka razy powtórzyły i z pokoju wyleciał ich przybrany ojciec wziął nożyczki chwycił włosy które przed chwilą były kitką trzymając je w otwartych nożyczkach w tym momęcie gra słów się powtórzyła i obciął jej te włosy po czym dodał te słowa "jutro idziesz do fryzjera i maszynką ścinasz włosy na czwóreczke". A chłopcowi nawet nie pogrozili palcem.
Nie wiedziałem co mam zrobić ?. Zaprotestować ? może być jeszcze gożej. po matce wszelkie protesty nie tylko moje mówiąc krótko
spływają jak woda a ojciec usprawiedliwia siebie i ich matke dziewczynka próbuje protestować, stawiać się nierównemu traktowaniu
ale spełza to na niczym dziewczynka lubi mnie a ja ją jak jej moge pomóc żeby nie zaszkodzić. obawiam się żeby nie zabrali jej
spowrotem do domu dziecka kto by wtedy adoptował 12 letnią dziewczynke ?!!. Co zrobić jak mam się zachować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akacja



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 88

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że sytuacja jest trudna, czy rozmawiałeś o tym ze swoimi rodzicami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toja



Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja jest o tyle trudniejsza że z sąsiadami jesteśmy rodziną, mieszkamy z nimi przez ściane o tym zajściu z włosami nie rozmawiałem z rodzicami ponieważ nie wiem czy to by coś dało poza zmartwieniem i nerwami moich rodziców. Ja sam gdy wyszedłem od nich z domu niemal się trząsłem z nerwów dobrze że nikogo nie było wtedy na mojej drodze ale czy mogłem coś zrobić pozostając u nich w domu?? mimo że ja mam ponad 20 lat to jej rodzice są o 15 lat odemnie starsi w sumie nie mogłem przecież tam nocować , gdybym się odezwał, zaprotestował i dziewczynka wzieła by zemnie przykład i zaczeła by się buntować jak by mnie już nie było, to mogło by być jeszcze gorzej bo niemiał by kto stanąć w jej obronie kogo można by było powiadomić o takich zajściach o policji raczej nie myśle może wychowawce w szkole albo panią dyrektor?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akacja



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 88

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak radzę porozmawiać z rodzicami, a jeżeli nie masz do nich zaufania lub boisz się, że nic nie zrobią to powiedz o tym zaufanej osobie z otoczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group