Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam pomocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MariaH



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 22:17    Temat postu: Szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

Szukam możliwości pomocy rodzinie i dziecku w Chorzowie. Jak skłonić kogoś, żeby szukał pomocy, skoro jej nie chce, a może ucierpieć dziecko? Jak przy tym nie narazić osoby bezpośrednio zaangażowanej w całą sytuację - a jest to możliwe? Czy pozostaje tylko odebranie dziecka z rodziny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OŚRODKI INTERWENCJI KRYZYSOWEJ
Arrow ul KARPACKA 20
tel: +48 32 2463618
tel: +48 32 2470414

Arrow ul SIEMIANOWICKA 58
tel: +48 32 2416887

w Chorzowie

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, to dobrze że dostrzegasz zło, ale rozważ czy faktycznie masz wchodzić w sprawę. Czy nie zaszkodzisz? Nie piszesz bliżej o co chodzi,ale wiedz,że jeśli ktoś jest w przemocy to musi SAM PODJĄĆ DECYZJE O ODEJŚCIU.Wiem to z autopsji.
Inna sprawa jesli dotyka to wyłącznie dzieci- tu trzeba interweniować.
Zyczę powodzenia

Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MariaH,
rozumiem, że piszesz jako tzw. świadek przemocy - czyli osoba, która wie co się dzieje w rodzinie, ale nie jest "stroną" - ani ofiara, ani sprawca, tylko sąsiadka lub babcia, lub kuzynka itd.
Myslę, że na początek warto porozmawiać z osoba, która wydaje Ci się być tzw. opiekunem niekrzywdzącym. Niezależnie od rodzaju podjętych działań to na tę osobę spadnie ciężar zapewnienia dziecku wsparcia. Może ona/on ma jakiś pomysł, tyle, ze nie widzi możliwości realizacji go bez wsparcia z zewnątrz i odczuje ulge i wzmocnienie jak powiesz, ze widzisz co się dzieje i chcesz pomóc.
Drugi rodzaj działań, które zawsze można podjąć to złożenie do najbliższego Sądu Rodzinnego i Nieletnich "wniosku o wgląd w sytuację dziecka" (wzór wniosku na naszej stronie www.niebieskalinia.pl, informacje prawne - lewe boczne menu, informator "Kryzysy w rodzinie a prawo", str. 29.).
Pozdrawiam serdecznie
Renata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lewek



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanie dotyczące wymeldowania, jestem w trakcie rozwodu mieszkalismy z teściami, którzy wymagają ode mnie wymeldowania, wyprowadzilam się z domu, a dziecko zawiozłam do moich rodziców, nie mieszkamy tam juz ponad miesiąc, czy muszę się sama wymeldowac i jakie mam prawa i jescze jedna kwestia czy moi rodzice muszą prosic mojego syna do telefonu jeśli wiadomo że on jest przekupywany i przeciągany na strone teściów, Mówią naprzykład że coś na niego czeka. Pozdrawiam Aleksandra Jancewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group