Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZNĘCA SIĘ PSYCHICZNIE NAD KOBIETĄ W CIĄŻY
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TakaMalutka



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 46

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 12:13    Temat postu: ZNĘCA SIĘ PSYCHICZNIE NAD KOBIETĄ W CIĄŻY Odpowiedz z cytatem

Witajcie
długo się zastanawiałam czy tu napisać ale już nie mogę tak dłużej.
mąż znęca sie nade mną psychiczie już dość długo,cierpliwie znosiłam obelgi,mamy jedno dziecko,a najgorsze że zaszłam w ciążę ponownie Sad

dziś powiedział do mnie że mi będzie płacił 500 zł na dziecko i mam się wyprowadzać(mieszkamy sami w mieszkaniu jego matki) jak zobaczył że mi taki warunek pasuje nagle zmienił zdanie i powiedział że będzie płacił 250 zł na dziecko teraz a potem jak urodze 2 to w sumie 500zł.
Dodam że od października nie pracuje i nie mogę znaleźć dobrej pracy,dorywczo robię paznokcie akrylowe w domu
to ja mimo iż nie mam stałej pracy utrzymuję dom,kupuje jedzenie,ubrania dla dziecka,mąż płaci część rachunków,a niedawno zarządał że mam płacic połłowę rachunków,bo jestem darmozjadem i on taowego utrzymywał nie będzie,gdzie na mnie nie wydaje nigdy nawet 1 zł Rolling Eyes

i nie wiem czy ma prawo się tego domgać,tym bardziej że w listopadzie skończył mi się meldunek tymczasowy w tym mieszkaniu,stały mam u rodziców

nie wiem co mam robić,on pracuje na czarno i nie ma stałej pracy,tylko że jego matka wzięła teraz na niego działalność na swoje potrzeby do handlu.Nie wiem jakie dochody wykazuje


jestesmy po slubie 3,5 roku z czego ponad 1,5 roku spedzil w wiezzieniu,a pol roku pracowal za granica,wiec wiekszossc czasu nie lozyl nawet na dziecko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TakaMalutka



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 46

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poza tym z tego co się orientuje nie moe mnie hcyba wyrzucic z domu,bo tak ciągle mnie rpóbuje się pozbyć... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako jego żona masz prawo do użytkowania mieszkania w którym mieszkacie nawet jesli jest ono jego matki, więc wyrzucić Ciebie nie może.
zastanów się tylko czy nadal chcesz z nim tam mieszkać i zyc w ten sposób.
weług mnie powinnaś sie zwrócic się do ośrodka interwencji kryzysowej i zamieszkac w ośrodku dla ofiar przemocy albo zamieszkaj ze swoimi rodzicami
utrzymywanie wspolnego gospodarstwa to płacenie rachunków ale tez np. jedzenia, srodków czystości, wiec skoro Ty utrzymujesz dom, on moze płacić rachunki, tylko dobrze by było gdbys dokumentowała to co kuopujesz dla was
tak mi sie wydaje na podstawie moich doświadczen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mąż



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 130

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanów się nad dowodami znęcania się nad Tobą. twoje słowa np. w sądzie czy prokuraturze to może być za mało by coś udowodnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TakaMalutka



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 46

PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mąż napisał:
zastanów się nad dowodami znęcania się nad Tobą. twoje słowa np. w sądzie czy prokuraturze to może być za mało by coś udowodnić.

mam mnóstwo obraźliwych smsów w telefonie Rolling Eyes miałam też nagrane nagrania głosowe ale jakiś czas temu chyba się wystraszył i nieostrzeżenie wykasował wszystko Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 3:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Czy myślisz, że czujesz się na siłach, by podjąć to działanie?
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TakaMalutka



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 46

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zasadzie to nie chce żeby mnie każdy pytał czy jestetm tego pewna,albo że najlepiej odejść,chce się dowiedzieć jakie mam prawa,czy mogę meża posądzić o alimenty również dla mnie ponieważ szanse na zatrudnienie mnie w chwili obecnej są równe zeru Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli facet jest wciąż Twoim mężem i nie chcesz się rozwodzić to:
- wniosek o nałożenie obowiązku przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny.

Jeśli chcesz złożyć wniosek rozwodowy z orzekaniem o winie to składasz wniosek też o:
- o alimenty dla dziecka i siebie (można w jednym wniosku) oraz o zabezpieczenie powództwa, czyli tak zwane "alimenty" na czas trwania rozowdu.

W sytuacji, gdy masz rozwód z orzeczeniem o winie - wyłączna wina małżonka - w tym wypadku wina Twojego męża możesz pisać o alimenty dla siebie (nie zależy to od sytuacji materialnej Twojego męża) jeśli Twoja sytuacja materialna istotnie pogorszyła się.
Jeśli natomiast masz rozwód bez orzeczenia o winie - alimenty przyznaje sąd tylko wtedy jeśli uzna, że popadniesz/jesteś w niedostatku z powodu rozwodu.

Orzeczenie o winie przy rozwodzie lub bez winy nie ma znaczenia jeśli chodzi o alimenty na dziecko - je sąd przyznaje zawsze.

Masz prawo starać się o alimenty. Spróbuj też zgłosić się do miejskiego ośrodka pomocy społecznej, tam możesz uzyskać pomoc finansową i pomoc w podniesieniu kwalifikacji zawodowych oraz znalezieniu pracy w zależności od tego jakie są dochody Waszej rodziny, a z tego co piszesz wynika, że bardzo niskie.

Możesz też zameldować się na stałe, ale czy nie lepiej iść do rodziców? Bezpieczniej dla Ciebie i dziecka (i tego w brzuszku też) z całą pewnością.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponieważ jestes w ciąży to powinnas dostac alimenty tez na siebie, bo ciezarnej nikt nie zatrudni, jak juz urodzisz to póki dziecko bedzie małe tez dostaniesz, jesli dzieci podrosną a nie bedize Ciebie stac na przedszole albo żłobek i nie bedzie sie miał kto nimi zajmować np. dziadkowie to Twoim obowiązkiem alimentacyjnym bedzie opieka nad dziećmi a męża płaceniem na nie i Ciebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz w zasadzie wszystkie porady podane...W uzupełnianiu chciałbym jeszcze dodać, że we wniosku o rozwód zawsze występujemy o alimenty...czyli nie można złożyć dwóch wniosków o rozwód i o alimenty....
A poza tym trzymaj sie , jesteśmy z Tobą!

Ważna sprawą jest złożenie zawiadomienia o przestępstwie..jeśli chcesz bardziej szczegółowych informacji to napisz na priw, muszę zapytać o parę szczegółów...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
TakaMalutka



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 46

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo
TRISSI
sęk w tym że ja mam wyższe wykształcenie,kurs robienia akryli też mam,więc predyspozycje do podjęcia pracy mam,ale teraz nikt mnie nie przyjmie,poza tym robienie akryli tez muszę odłożyć na dłuższy czas bo opary są szkodliwe niestetty Confused
poza tym w wyniku tzw chytrości teściowej na pomoc z opieki liczyć nie mogę bo od początku roku na męża założyła działalność gospodarczą na handel,otworzyła małe stoisko w sklepie,na własne potrzeby,bo my nie mamy żadnego dochodu z tego tytułu,a teściowa ma przez 2 lata mniejszy zus Evil or Very Mad Rolling Eyes nie wiem jakie dochody wykazuje Confused wobec tego nie pomoże nam MOPS
Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnatonie, dlaczego ty kierujesz od razu na rozwod?
podaj zasadnosc tego rozumowania. / inna niz oczywista tj zerwanie zwiazku. /
Jak wiesz ja poszlam inna droga. Najpierw alimenty , potem rozwod. Uznalam,ze co mi po rozwodzie skoro nadal z nim musze mieszkac. Zaczelam od zadbania o byt swoj i syna a potem po kolei..
Moje pytanie to chec zrozumienia twojego spojrzenia.. bo licze sie z twoim zdaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem tylko kiedy można złożyć alimenty i rozwód nie sugerując,ze rozwód.Uważam osobiście,ze najważniejsze sprawy to:
alimenty
rozdzielność majątkowa
leczenie odwykowe(w przypadku uzależnienia)
sprawa karna
rozwód
eksmisja
podział majątku

Oczywiście bywa,ze sprawy idą inaczej ale w zasadzie to co wskazałem wyżej to najlepsza droga.

Rozwód jest najmniej potrzebny,bo na początku drogi jest szansa na uratowanie związku, ale najczęściej do rozwodu droga powinna być taka sama bez względu czy kobieta chce być w związku czy tez odejść...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odetchnelam z ulga.
Czyli myslimy podobnie. Mam juz termin rozprawy alimentacyjnej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można wnosić o rozwód od razu, ale z zabezpieczeniem powództwa ("alimenty" na czas trwania rozwodu)


Możesz spróbować pracy dorywczej na umowę o dzieło lub zlecenie jeśli jesteś w stanie i nie jest to zaawansowana ciąża.

Warto przemyśleć, czy chcesz nadal być z tym człowiekiem, czy chcesz się uwolnić.

Nie wiem jak Twoja teściowa założyła firmę na Twojego męża i na jakich podstawach, ale ta sprawa bardzo brzydko pachnie i uważałabym na to i dowiedziała się o większą ilość informacji. Kto czerpie z tego dochody? Z tego co piszesz to ona.

Może też skorzystaj jednak z takiego punktu interwencji, gdzie powinni udzielić Ci pomocy na wzmocnienie psychiczne, które w Twoim przypadku, szczególnie w ciąży, jest wskazane i nawet prawnej. Jeśli będziesz dzwonić pytaj też o prawnika, jeśli będzie w punkcie interwencji to spróbuj do niego pójść i dowiedzieć się o możliwości. Fachowcy w dziedzinach przemocy powinni podsunąć parę rozwiązań. Jeśli potrzebujesz adresu i telefonu to spróbuj znaleźć tutaj:

http://www.porozumienie.niebieskalinia.pl/

Rozumiem, że pójście do takiego miejsca może być bardzo trudne, stresujące i krępujące, ale takie miejsca są stworzone do pomocy. Jeśli w jednym z ośrodków nie uzyskasz satysfakcji z pomocy, próbuj w innym, do skutku, to Twoje prawa.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group