Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cierpię

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bozka



Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 19:06    Temat postu: cierpię Odpowiedz z cytatem

jestem osoba po 60-tce , chora. Mój 40-sto letni syn po rozwodzie, nigdzie niepracujacy , tylko i wyłacznie na moim utrzymaniu pije . Jest to dla mnie o tyle dramat bo po wypiciu jest agresywny, ubliza mi, nie daje w nocy spać, ciagle mnie zastrasza. Pije bardzo czesto i dużo. Niejednokrotnie pisałam skargi na niego ale niestety w nic to nie zmnieniło, próbowałam również zmusić go do leczenia alkoholowego. Bez żadnego efektu. Pomózcie co ja mam robić, jestem juz kłębkiem nerwów, chciałabym choiaz troche pozyć w spokoju . czy jest takie prawo zeby zmusic kogoś do prymusowego lecenia z alkoholu??
_________________
bozk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magik



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 5

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Cię i bardzo Ci współczuje .Jest takie prawo może to nakazać sąd. Droga do tego jest długa i kręta ale możliwa . Syn musi być poćiągniety do odpowiedzialności za znęcanie się nad Tobą ,czyli stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej jeżeli takowa jest .Sąd zawiesza wykonanie kary i nakazuje podjęcie leczenia odwykowego.To tyle w skrócie ,więcej informacji uzyskasz w osrodku kryzysowym dla ofiar przemocy,poradni leczenia uzależnień i współuzależnień,policji,itp. Możesz także poszukać grupy wsparcia dla osób współuzależnionych Al-anon.Osoby z tych grup mają bardzo duże doświadczenie w radzeniu sobie w takich sytuacjach wiele śię możesz od nich nauczyć.Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi__



Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 6

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Czytalam odpowiedz Magika i nie zgadzam sie co do jego wypowiedzi. Ja rowniez mam za soba znecanie sie psychiczne i fizyczne przez bylego meza(alkoholika).Byl przez sad skazany i nakazano mu leczenie w przychodni AA. I co z tego?? Na spotkania chodzi raz w miesiacu a reszte dni zapija. Powinnas złożyć do sadu pozew o przymusowe leczenie,i to zamkniete.Pozdrawiam i dzialaj nie czekaj.Zaslugujesz na troszke spokoju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magik



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 5

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimi to samo miałem na myśli,tylko leczenie na oddziale stacjonarnym(zamkniętym) daje szanse na zmiane w tym przypadku i tu masz racje że tego trzeba domagać się w pozwie.Takie małe sprostowanie- nie ma przychodni A A.Są natomiast przychodnie lub poradnie leczenia uzależnienia od alkocholu i współuzależnienia,a jeżeli chodzi o AA to ludzie spotykają się tam na mitingu który nie ma nic wspólnego z lecznictwem odwykowym.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group