Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uciec i co dalej?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aariel



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 11:54    Temat postu: Uciec i co dalej? Odpowiedz z cytatem

Uciec i co dalej?
Nawet nie potrafię mówić ani pisać o swoim życiu, ale spróbuje...
Siedzę po drugiej stronie komputera i czytając wasze posty - "cieszę się", że nikt mnie nie widzi.
Właśnie zabrałam córki i wyjechałam do mojej mamy na okres wakacji. Miałam już dość. Oczywiście pierwszy raz bez jego zgody. Po kilku dniach na adres mojej mamy przyszło do mnie pismo urzędowe o wszczęciu wymeldowania mnie i córek na wniosek mojego męża. Jestem bez pieniędzy, a teraz jeszcze zostanę bezdomna?
Jego zachowanie jest sztampowe (z tego co tu czytałam) codzienne awantury, wyzwiska (czyt. gnojenie drugiej osoby) szarpania, popychanie, zrywanie odzieży, przewracania i siadania na mnie (190 cm wzrostu, ponad 130 kg), wykręcanie rąk, przygniatanie kolanami, bicie dzieci, zostawianie bez pieniędzy (mimo, że sam utrzymuje dość wysoki standard życia), rozliczanie mnie z każdej minuty mojego życia, ataki zazdrości itp. Bałam sie już wychodzić sama do sklepu czy do lekarza. Nawet badanie u ginekologa musiało się odbywać przy nim. Tego wszystkiego jest dużo więcej, ale na dzień dzisiejszy jeszcze nie potrafię o tym napisać.
Nawet siedząc u mamy w domu trzęsę się jak osika. Kulę się lub serce podchodzi mi do gardła na dźwięk dzwonka do drzwi lub telefonu lub jakichkolwiek hałasów.
Podziwiam wszystkich tych, którzy potrafią tu pisać o swoich problemach i dawać sobie radę. Może ja też kiedyś tak będę umiała. Tylko od czego zacząć? Jeśli boję się wyjść z domu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tamara Zych



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 7

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 15:01    Temat postu: Uciec ... Odpowiedz z cytatem

Nie musisz o tym pisać. Jesteś silna, bo właśnie zrobiłaś pierwszy krok. Nie będzie łatwo, ale nie jesteś sama na świecie. Jak słusznie zauważyłaś, takich jak Ty jest więcej. Nie martw się, nie może Cię wymeldować z domu tylko dlatego, że opuściłaś mieszkanie. Masz prawo przebywać u matki. Masz prawo wypowiedzieć się przed podjęciem przez urząd decyzji o wymeldowaniu, przy czym nikt nie podejmie takiej decyzji jeśli Twój mąż nie udokumentuje Twojej nieobecności w mieszkaniu co najmiej pół roku. Powinnaś go uprzedzić. Czy kiedykolwiek zgłaszałaś na Policję fakt przemocy?
Możesz złożyć do Prokuratury wniosek o ściganie męża z art. 207 kk. Wówczas nie ma szans Ciebie wymeldować. Powinnaś skorzystać z pomocy psychologa w najbliższym ośrodku pomocy społecznej, lub (jeśli tam nie mają psychologa) w najbliższym ośrodku wsparcia dla ofiar przemocy.
Pamiętaj, iż "pomagacze" pomogą Ci tylko tyle, ile od nich oczekujesz, zatem powinnaś przemyśleć swoje decyzje i określić cel, do którego przy pomocy innych będziesz dążyła. Głowa do góry!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale na początek skorzystaj z tej strony:

http://www.porozumienie.niebieskalinia.pl/

Jeśli boisz się iść sama, pójdź z mamą. Będziesz mogła uzyskać konsultacje z prawnikiem i psychologiem. Jeśli się nie mylę w schroniskach dla ofiar przemocy, pomagają również znaleźć pracę.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aariel



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 lipca złożyłam wniosek o ściganie z art.207.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zyta



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 8

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......a dalej....mozna liczyc tylko na siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group