Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszkałaś w ośrodku dla ofiar przemocy-opisz nam warunki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nola



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 55

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybysmy od razu znalezli pomoc dla sprawcow przemocy wiele mogloby sie nie wydarzyc, zanim znalezlismy i to przypadkiem przeszlismy wiele poradni gdzie proponowano pomoc tylko mi jako ofierze przemocy a jemu jako sprawcy nie!

Panie w punkcie interwencji kryzysowej mowily nam ze takich grup dla sprawcow w poznaniu nie ma tymczasem byla taka grupa i dzialala juz od dwoch lat!!! mysle ze osoby pracujace w takiej placowce powinny o tym wiedziec, ponadto wiele razy insynuowano ze to ja jego prowokuje, pani psycholog wziela jego pod swoje skrzydla, (mnie oddala do innej psycholog ktora jak jej powiedzialam ze bylam molestowana w dziecinstwie zrezygnowala z pomocy mi), bo bardzo mu wspolczula ze byl bity przez ojca, mnie ciagle podejrzewala o prowokacje mowila to przy nim, wzbudzala w nim agresje za co po takim spotkaniu obrywalam od niego ponownie!
Czulam ze nie ma pomocy dla mnie, jak wychodzilismy i on smial sie, zero skruchy i wrzeszczal zebym nie ryczala, a ja wtedy nie chcialam juz zyc bo zostalam z problemem sama!
W koncu przez przypadek kiedy trafilam do setnej psycholog okazalo sie ze jest ratunek CUD- jest grupa dla sprawcow! i od tamtej pory jest dobrze, nic mi nie zrobil...
Patrzac wstecz mam wielki zal do tamtych pan z PIK-u i mysle sobie czy nie powinny poniesc jakis konsekwencji, bo nie raz oberwalam przez taka wizyte gdzie byl wrecz na mnie napuszczany, tak jka przychodzil tam skruszony to jak wychodzil byl wkurzony bo mu panie tlumaczyly ze ja go prowokuje SadSad
Wszedzie w tych osrodkach mowia ze taki sie nie zmieni zeby odejsc, a moj facet sie zmienil nadal chodzi na terapie, potrafi ze mna rozmawiac, bierzemy slub w sierpniu i bardzo sie kochamy
Pomoc przedewszystkim dla sprawcow, sprawca nie moze byc pozostawiony sam sobie, niejednokrotnie chce tej pomocy i nikt mu jej nie moze zaoferowac.
_________________
I suppose I could just walk away
will I disappoint my future
if I stay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wielu miastach Polski można spotkać dziś grupy dla sprawców Nolu, tylko, ze sprawcy nie garną się do takich grup, oni nie czuja zagrożenia czy problemu...Najczęściej sądy zmuszają sprawców do uczestniczenia w tej formie terapii i czasami niektórzy z tego wychodzą...Nikt nie badał skuteczności tego rodzaju terapii ale z moich obserwacji wydaje się, ze ich skuteczność bywa duża...

Współczuję Ci tego kontaktu z Paniami z PIKu, one chyba zapętliły sie w pomaganiu ofierze i sprawcy tak bardzo, ze nie potrafiły odróżnić kto jest ofiarą a kto sprawcą i stąd ich reakcja...a Ty cierpiałaś....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutne to jest iż są takie osoby w instytucjach co nie posiadają informacji a raczej wprowadzają w błąd .
Cóż lecz pozytywnym jest też fakt ,że wśród nich są Ci prawdziwi i niosący faktyczną pomoc .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praca wielu ośrodków zaczyna posuwać sie do przodu w mądrych kierunkach, ale wciąż jeszcze wokół nas jest niebezpieczeństwo, że zdarzają się tacy pomagacze, którzy miast pomagać ranią potrzebujących pomocy....


a najgroźniejszym mitem wśród mitów jest ten, że prawda leży po środku....po środku to leży nietolerancja i niewiedza!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu muszę ci przyznać rację , takich pomagaczy w takich ośrodkach to jest dużo , a i rady które dają powodują że praca wielu terapeutów jest bezowocna . sam byłem świadkiem gdy dzieci były przy rozmowie gdzie mówiono jacy to ojcowie są źli dialog między dwiema ofiarami nie powinno dochodzić do takich sytuacji a często się to zdarza w obecności dzieci .
pozdrawiam yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim zostaje sie pomagaczem trzeba mieć odpowiednie przygotowanie...W wielu miastach Polski zasłynęły studenckie punkty informacyjne, które miały za zadanie pomagać ofiarom przemocy w rodzinie...Młodzi ludzie po kilkugodzinnym szkoleniu doradzali, próbowali rozwiązać skomplikowane sprawy...

W wielu miastach odeszło sie od tej szkodliwej z zasady idei ale w wielu brnie się dalej i promuje jako coś bardzo przydatnego....

Mógłbym być doradcą w fizyce kwantowej po kilkudniowym szkoleniu, fizyka to przedmiot, może napartaczyłbym ale w wielu sprawach potrafiłbym nie zaszkodzić, ale przemoc dzieje się wśród ludzi, kiedy tu narozrabiamy to trochę tak jakbyśmy kaleczyli kogoś nieostrożnie...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazik to się całkowicie zgadza . Nie do końca to sprawdzałem ale są jeszcze stosowane takie praktyki odnośnie doradzania bo nazwac pomaganiem tego nijak nie można . Coż smutne .

Aporpo profesjonalnych placówek pomocowych jak wiadomo tak jak wszędzie są ci prawdziwi Pomagacze i pomagacze z tzw przymusu . Może to zabrzmiało brutalnie ale w każdej grupie zawodowej spotykamy się z takim zjawiskiem .
Życzę sobie i wszytkim aby na swojej drodze spotkali osoby profesjonalnie podchodzące do danego problemu i kierowali się dobrem drugiego człowieka .

pozdrawiam serdecznie
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomku, nie tylko są stosowane ale nawet dawane jako przykład dobrej roboty, a mi sie włos jeży na głowie od takich dobrych praktyk...

Kto później pozbiera te sponiewierane i poranione dusze ofiary pomocników co to wiele chcieli a mogli taki mało?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie kto.. Ponadto przyklejana zostaje tzw łata innym .
Lecz bądzmy sobą i nie patrzmy na złe przykłady .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet w Europie Polska chwaliła sie studenckimi punktami pomocy ofiarom przemocy w rodzinie....Dobrze,z ę ten przykład nie wygrał bo...chyba bym zwątpił w sens pomocy profesjonalistów...A wszystko tak blisko ode mnie w Białymstoku....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem reanimować ten temat ponieważ zaszły sprawy tak daleko że musiałem uciec się do tego aby sprawę ośrodka który odmawiał mi widzenia się z dzieckiem na ich terenie uzasadnił .
Z tego co mi pisano w odpowiedziach na moje pisma iż pobyt jest tam czsowy wiec zadałem pytanie ile taki pobyt może trwać w takim ośrodku .Czy pobyt 1.5 roczny zalicza się do pobytu czasowego sprawą zajęła się prokuratura i zleciła juz kontrole ośrodka ponieważ osrodek dziala niestety z pieniędzy podatników a nie jak to było do tej pory robione od widzi mi się dyrekcji . Bezmyślne trwonienie pieniedzy podatników nie przecze iż osoby tam przebywające powinny zaznać spokoju i dochodzić do siebie lecz jeśl mamy przestrzegac prawa zacznijmy od siebie i nie wytykajmy innym jeśli sami nie jesteśmy w porządku .
_________________
Człowiek szuka miłości bo w głębi serca wie że to miłość może uczynić go szczęśliwym
Największa satysfakcja w życiu to świadomość ,że się nikogo nie skrzywdziło .
YAMATO ..大和
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misia99



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 8

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 22:29    Temat postu: warunki w ośrodkach dla ofiar przemocy Odpowiedz z cytatem

Materialne warunki w takich ośrodkach są niespecjalne ale jak trafi się na miłe "opiekunki" to atmosfera staje się ciepła i rodzinna. Byłam w trzech ośrodkach. W jednym tydzień, w innych dłużej. w takim mieście jak Bydgoszcz jest tylko jeden hostel (Dunikowskiego) i nie polecam go. Bardzo niemiły kierownik - którego zresztą wywalili z pracy w Inowrocławiu.
Podobnie niespecjanie jest na Przemysłowej w Tucholi - personel nie ma doswiadczenia w pracy z ofiarami z przemocy.

Ale polecam choć dla ludzi o dobrych nerwach (bo trudne materialne warunki)ośrodek w Osródzie na Sienkiewicza. Bardzo mili ludzie. Szefowa tez jakaś dziwna. Ale wielu młodych energicznych pracowników. Od razu przychodzi cheć do życia

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misia99



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 8

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 23:02    Temat postu: inne polecane ośrodki Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna może jeszcze jakieś godne polecenia ośrodki dla ofiar przemocy z noclegiem w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim?
Będę wdzieczna za sugestie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Josefin



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja prosze o wieści o ośrodkach w Warszawie..Nie znam zadnego..w ogole obce mi sa te miejsca..Za niedlugo mam sprawe w sądzie,którego wyniku sie spodziewam na moją kożyść a ktora ,może wzbudzić agresje ex w efekcie której zmuszona będę do opuszczenia obecnego mieszkania...Czytalam tutejsze wiadomosci,spostrzezenia i wypowiedzi..To nie wiarygodne że oprawcy są bezkarni a ofiary,mimo i tak ciążącego na nich ,, piętna,, muszą borykać się z problemami czy to osobistymi czy ,,dnia codziennego,,..To nie uczciwe!!!
Nie dalej jak wczoraj rozmawiałam z panią kurator o swojej sytuacji...Mieszkanie ex ale ja w nim mieszkam z dziećmi..(do czasu otrzymania lokalu z gminy) Po ostatniej sprawie (alimentacyjnej) kiedy to sprawe przegrał,zdemolował mieszkanie,uniemożliwiając z niego kożystanie..tzn przeciął rury kanalizacyjne,wyrwał bezpieczniki z kablami elektryczne i odłączył kuchnie gazową..Nie miałam nic co w domu w sumie niezbędne..Mimo to ani kurator nie jest mi w stanie pomóc...ani policja...Mieszkanie stanowi własnośc ex małżonka więc wszystko w nim może robić...Nieważne nawet że stanowi to nawet zagrożenie życia..(wyrwane nie zaizolowane kable ) zdrowia..jego własnych dzieci...Nasze prawo ma zbyt wiele niedociągnięć i zbyt bardzo skupia się wyłącznie na pomocy ofiarom..Nie twierdze że nie jest potrzebna ale...niech się wezmie za oprawcw...Niech oprawcy zaczną wreszcie płacić za krzywdy swoich opfiar..ponosić konsekwencje swoich czynów...Może wowczas takich sytuacji będzie mniej..
_________________
Wszystko co mam ukradłam Bogu gdy spał..i tak zabierze więcej zatrzymując serce...

Oni wiatr sieją,zbierać będą burze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Jeśli chodzi o Warszawę poniżej znajduje się adresowy wykaz instytucji


Wykaz 1


Wykaz 2


Wykaz 3
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group