Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemoc psychiczna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Icha



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 16:28    Temat postu: Przemoc psychiczna Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie czy sąd, psycholog może stwierdzić, że okrutne traktowanie, znęcanie się psychiczne może być naturalną konsekwencją mojej zdrady która miejsce 6 lat temu ? Tak naprawdę zostałam wykorzystana (upita) przez kogoś kto udawał przyjaciela, kiedy w domu działo się coraz gorzej a ja nie miałam siły by o siebie walczyć. O zdradzie powiedziałam sama, nie umiałam poradzić dobie z wyrzutami sumienia. Nie mówice mi już, że postąpiłam jak kompletna idiotka - wiem, choć w domu zostałam nauczona naiwnej uczciwości. Od tego czasu jak można się domyśleć miałam w domu już totalne piekło. Dzięki temu, że rok temu stanęłam trochę na nogi i zaczęłam walczyć o siebie, godność swoją i dziecka trochę się uspokoiło, ale w dalszym ciągu jestem traktowana koszmarnie.........bardzo boję się co będzie dalej rozstanie wiąże się z rozdrapywaniem tej sprawy. Tu nie będzie sądzić się paskudnego charakteru mojego męża, ani jego rodziny alkoholików tylko mnie jako tą ,która jest wszystkiemu winna. I nie ważne, że przedtem też było koszmarnie...
_________________
Pozdrawiam
Icha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

oczywiście możesz udać się do psychologa, terapeuty po stosowną poradę .
Ponadto jeśli zachodzi w Twoim domu znęcanie natury psychicznej ze strony męża możesz zgłosić ten fakt w jednostce Policji .


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
smutna



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 15:44    Temat postu: zdrada a znecanie Odpowiedz z cytatem

icha,jestem przekonana, ze to Ty masz tak glebokie poczucie winy za te zdrade, ze ona urasta do niebotycznych rozmiarow. on nie chce ani nie umie wyjsc Ci naprzeciw, by zrozumiec, jak do tego doszlo. oczywiscie przyznanie sie bylo kompletna pomylka, ale o tym juz wiesz. idealizm sie jakos nie sprawdza w dzisiejszych czasach. wiem cos o tym, niestety. odpusc sobie wyrzuty. stalo sie.dawno temu. jesli tego nie akceptowal, mogl wtedy odejsc. skoro trwa z Toba, to nie ma prawa Cie karac latami....
wrzuc na luz...
usciski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Icha



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki smutna:) Cieszę się, że napisałaś i sobie gadamy, ciężko być samemu, ze swoimi smutkami.....
_________________
Pozdrawiam
Icha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mitsubishi



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótka charakterystyka przemocy:
1. Perspektywy przemocy:
A/ Prawna: ściganie przez prawo
B/ Moralna: krzywdzenie osób słabszych jest złem moralnym
C/ Psychologiczna: istotą przemocy jest cierpienie, bezsilność ofiar
D/ Społeczno-polityczna: przemoc osiąga duże rozmiary; tworzy się instytucje dla ofiar
2. Definicja przemocy:
 zawsze jest skutkiem intencjonalnego działania
 zawsze jest związana z naruszeniem praw i dóbr drugiego człowieka
 ofiara ma osłabioną zdolność do obrony; jest słabsza od napastnika
 w przypadku przemocy zawsze mamy doczynienia ze szkodą wyrządzoną człowiekowi
3. Rodzaje przemocy:
A/ „Gorąca przemoc”:
Atak agresji, wybuchy furii w stosunku do drugiej osoby, wykrzykiwanie obelg i wyzwisk, bicie, kopanie
B/ „Chłodna przemoc”:
Zachowuje pozory kultury, jest to zniszczenie drugiego człowieka z „kulturą” poprzez niszczenie czyjś reguł, zasad, zniszczenie psychiczne, dotkliwe ośmieszanie kogoś, kto nie potrafi się bronić; niszczenie komuś poczucia wartości i szacunku dla samego siebie; zmuszanie do robienia czegoś poniżającego.
4. Autorytarny model postępowania w rodzinie = chłodna przemoc:
 negowaniu prawa podległej osoby do osobistych przekonań i wyborów
 przekonaniu, że władza rodzicielska usprawiedliwia wszelkie formy wywierania wpływu na dziecko
 przekonaniu, że posłuszeństwo dziecka jest podstawą wychowania
5. Instrumenty przemocy:
 fizyczne (napaść, gwałt)
 psychologiczne (dręczenie psychiczne)
 ekonomiczne (zabranie komuś środków do życia)
6. Role w przemocy:
 rola ofiary przemocy
 rola świadka przemocy
 rola sprawcy przemocy
7. Źródła przemocy:
A/ Czynniki biologiczne:
Cechy temperamentu czynią osoby bardziej agresywne; mikrouszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego
B/ Czynniki psychologiczne:
Niska jakość kontroli własnych emocji; frustracja; postawy; lekceważenie innych osób; bolesne doświadczenia związane z otrzymywaniem kar w dzieciństwie; poczucie niskiej wartości; treść osobistych przekonań na temat męskości i kobiecości
C/ Wizja świata:
Gwałcenie praw innych ludzi.
D/ Czynniki środowiskowe:
Wzory ze środowiska pełne są przemocy; naśladowanie tych wzorów; alkohol, narkotyki, substancje psychoaktywne.
E/ Zjawiska społeczne (globalne):
Społeczności są agresywne; łamanie praw innych ludzi,
8. Formy pomocy ofiarom przemocy:
 zapobieganie przemocy poprzez zmniejszenie źródeł
 powstrzymywanie i karanie sprawców
 działania prawno-administracyjne
 interwencje policji wobec sprawcy
 prowadzenie schronisk dla ofiar
 udzielanie ofiarom pomocy materialnej i prawnej ofiarom przemocy
 pomoc psychologiczną i psychoterapię
 wsparcie ofiary ze strony znajomych i rodziny (Niebieska Linia 0-800-20002)
 grupy samopomocy
 specjalistyczne szkolenia dla funkcjonariuszy instytucji, z którymi kontaktują się ofiary
Polecam specjalistyczną przemoc. Poradnie i grupy wsparcia.
Pozdrawiam
_________________
GG 5115100
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group