Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemoc psychiczna, fizyczna i obietnice poprawy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fiona



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 1:03    Temat postu: nowy rok Odpowiedz z cytatem

No cóż wróciłam do domu... Jeden syn pojechał dalej się uczyć. Drugi szykuje się do sesji...Narazie spokój i odprężenie. Oby nie była to cisza przed burzą...Czuję lekki niepokój ( ale głęboko, głęboko w sercu) Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz prawo tak się czuć, za każdym razem gdy było za cicho czekała Cię burza. nic dziwnego, ze Twoje ciało reaguje lękiem i strachem...Zanim masz trochę lepiej - czytaj Pana nie ma - szukać pomocy, zmiany sytuacji. ciężej działąć kiedy ktoś patrzy nam na ręce.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fiona



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 21:46    Temat postu: działać Odpowiedz z cytatem

Niestety ale ja działam jedynie w czasie stresu...Taka jestem! Narazie zrobiłam sporo- miał przymusowe leczenie ( chociaż nie dokończył), zgłosiłam przemoc na policji. Niestety - prokuratura odrzuciła, nawet odwołanie....Więc co jeszcze mogę zrobić? Tu mam mieszkanie i pracę...Nie mogę niczego zmienić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto uwierzyć w siłę. Pracę można mieć gdzie indziej, sprzedać mieszkanie i kupić nowe gdzie indziej, lub wynająć i potem kupić inne. Wiem, wszystko łatwo się pisze, ciężej wykonuje, planuje zmienia. Masz siłę, możesz wszystko. I tak już bardzo wiele osiągnęłaś - brawo Smile
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fiona



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 21:58    Temat postu: można zmienic... Odpowiedz z cytatem

Trissi!
Niestety nie jest łatwo o pracę w moim zawodzie... Mieszkam w mieszkaniu komunalnym i nie zanosi się na to abym miała fundusze na nowe... To jest w miarę jeszcze tanie..
Narazie "przycupnęłam" i czekam co będzie dalej... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

życzę powodzenia Smile i wspieram myślą Smile
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przycupnięcie to także element walki o lepsze! Niekiedy z Twojej perspektywy to najlepsze wyjście, tylko...nie pozwól aby sytuacja rozwijała sie sama bez Twego udziału. Liczenie na los i nie branie za niego odpowiedzialności nie zawsze przynosi odpowiednie rezultaty.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szczerzujka



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 17

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka miesięcy mnie nie było - nie pisałam, ale zaglądałam, dzięki wam i temu co czytam mam nieco więcej sił. Od listopada zamieszkałam z mężem na stancji, wierzyłam, że będzie lepiej. W grudniu ośmieliłam się zadzwonić na policję, złożyłam zeznania o znecanie się fizyczne i psychiczne. Tego samego dnia wycofałam zarzuty z miłości do niego. Przyszło pismo o niewszczynaniu postępowania, przez chwilę mój szanowny małżonek zrozumiał co zrobił. Od tamtej pory mnie nie tkną, ale nadal mnie wyzywa i szantażuje. Dziś zabrałam rzeczy ze stancji, był skruszony i żałował, ale tym razem nie dałam się nabrać. Jest jeszcze coś co mnie wielce zdziwiło, przyszedł jakiś list, listonosz zostawił awizo, a przy okazji szczegółowo wypytywał się czy na stancji jest spokój - to wiem od mojego ślubnego. Znajomy policjant stwierdził, że mógł być to wywiad środowiskowy. I tu mam do was pytanie ( przez tydzień nie mam możliwości odebrania poleconego listu) czy mimo mojego wycofania zeznań i odmowy wszczęcia postępowania prokuratura namyśliła się i jednak mogła wszcząć postępowanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie! Jeśli przyszło pismo o umorzeniu postępowania czy też odmowie szczęścia(tak to sie nazywa) i Ty się od tego nie odwołałaś to nie może być prowadzone postępowanie. Chciałbym znac precyzyjnie jakie pismo dostałaś z Prokuratury...Jeśli masz je przy sobie przeczytaj a ja znajdę odpowiedź....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szczerzujka



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 17

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostałam pismo tydzień temu o odmowie wszczęcia postępowania - napisane miałam jasno i wyraźnie. Odwołania nie składałam. Dziś listonosz zostawił awizo, bo przyszedł następny list polecony.... nie wiem jaki, bo nie mogłam czekać do godziny 16 żeby odebrać go z poczty. Będę na tamtej poczcie dopiero za tydzień. Pytam poprostu czy może być z prokuratury, bo w zasadzie nikt nie zna adresu oprócz policji i obu rodzin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sinus



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 24

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze powiem, ze wszedzie dobrze gdy jej nie ma
gdy nie boje sie byc soba, miec zdanie, odczuwac
gdybym nie mial wyjscia wolalbym juz do schroniska sie zglosic
mam jedno zycie, bralem psychotropy,
obiecywala, tydzien - dwa oki, nastepnie czulem juz ze cos nie gralo
podobno milosc jest gdy sie nie chce nikogo zmieniac, wiec co to bylo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Z twojej strony to pewnie byla milosc, natomiast najprawdopodobniej z jej punktu widzenia to byla okazja, zeby zasiasc za pulpitem kontrolnym w twoje j glowie i pokontrolowac Twoje emocje - co nie ma nic wspolnego z miloscia. Nie jest to w zaden sposob twoja wina. Jej celem bylo i nadal jest zaduszenie poczucia Twojego JA. Takie osoby czerpia z tego satysfakcje...

Jak tylko mozesz poczytaj o sociopatach i socjopatii, w tej rozgrywce chodzi o Twoje cale przyszle zycie, to co zrobisz z tym zwiazkiem bedzie mialo kolosalny wplyw na twoja przyszlosc. Na 100% nie jestes wstanie jej zmienic, mozesz jedynie pracowac nad soba - i tu warto naprawde zainwestowac swoj wysilek. Czeka Cie pewnie dluga droga do wyzdrowienia, ale jezeli chcesz przezyc jako czlowiek, to musisz ja podjac. Napisz czy znasz angielski, moge podeslac Ci kilka naprawde dobrych linkow.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Szczerzujka

Nie, to nie może być pismo z Prokuratury. Przynajmniej nie w tej sprawie, która została prawomocnie zakończona. Nie wiem jaki to list polecony ale możliwości jest wiele, Ty sama znasz je lepiej i pewnie coś wymyślisz ale mogę Cię uspokoić(po Twoich uściśleniach jestem przekonany w zupełności).
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Dynamiki:

Może i jest wiele stron angielskojęzycznych ale i polskie wydaja sie doskonałe. Nawet przeczytanie wielu przykładów z tego forum pozwali na zobaczenie innej drogi. Żebyśmy nie musieli powtarzać, ze cudze chwalimy swego nie znając...

Laughing
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do sinus:

Przemoc jest zawsze zła, okrutna, złowieszcza i niepotrzebna, ale nie możemy zmienić tej drugiej naszej połowy, możemy zmienić nasze na nią spojrzenie oraz ...szukać wyjść dla siebie. Twoja sytuacja jest inna ale w jakiś sposób podobna. Nie mogąc zmienić innych sami musimy szukać wyjścia, dróg, pouczeń aby umieć przeciwstawić sie przemocy. Najważniejsze to konsekwentne działanie i marsz wytyczona ścieżką....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group