Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapytanie o wymeldowaniu?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Minka



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 22:26    Temat postu: Zapytanie o wymeldowaniu? Odpowiedz z cytatem

Jestem w trakcie rozwodu.Wyprowadziłam się z powodu przemocy mojego męża w sierpniu2005r.Mąż powziął kroki,żeby mnie wymeldować. Jeśli znany jest w Urzędzie Dzielnicowym mój obecny adres zamieszkania to czy mąż może i ma prawo mnie wymeldować przed zakończeniem sprawy o rozwód i podział majątku? Wyprowadziłam się z domu wraz z 12letnim synem,jeśli mąż dopnie swego i mnie wymelduje to czy mogę wymeldować też mojego syna,czy mąż musi wyrazić na to zgodę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Odnośnie podziału majątku przed zakończeniem sprawy rozwodowej nie jest to możliwe z praktycznego punktu widzenia . Po prawomocnym wyroku owszem .
Apropo spraw meldunkowych jest uzależnione od tego kto jest głównym włascicielem mieszkania , ponadto ile czasu nie mieszkasz [ tzn że masz jakiś lokal zastepczy..czy mieszkasz z kimś z rodziny ... ? itd] Te wszytkie elementy mają znaczenie przy spawach meldunkowych .
Odnośnie syna to jak wiesz zależnie od tego komu zostaną przydzielone prawa i na jakich zasadach . Istnieje możliwość wymeldowania ale na chwilę obecną nie można powiedzieć jak to zostanie rozwiązane .
Reasumując jeśli trwa sprawa rozwodowa i nie jest jeszcze ogłoszony prawomocny wyrok to niemożliwe jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi .

Oczywiście możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje
- udaj się np do biura porad obywatelskich [ w niektórych miejscowościach też są tzw społeczne biura porad prawnych ]
Poszukaj w swojej miejscowości najlepiej zapytaj się bezpośrednio w Urzędzie Miasta , Powiatu , Strostwie , Gminy - w zależności w jakiej miejscowości mieszkasz .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Minka



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za radę.Otrzymałam satysfakcjonującą mnie odpowiedż z Biura Porad Obywatelskich PRYZMAT w Suwałkach.Mój mąż nie ma prawa mnie wymeldować,gdyż nie opuściłam domu z własnej chęci,ale z powodu przemocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mika dziękuję za odpowiedz .


czyli pozostają słowa uznania dla biura porad obywatelskich PRYZMAT w Suwałkach . Smile

wpisuję na listę nazwaną : Waszym zdaniem instytucje godne polecenia . Jeśli znacie jakieś w swojej miejscowości z których działania jesteście zadowoleni proszę o informacje na pw tego forum .




pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group