Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemoc seksualna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz prawo szukać terapeutów i wybrać sobie właśnie takiego przy którym czujesz się bezpiecznie i dobrze. Możesz pójść do kilku i wybrać sobie jednego z wielu. Osobiście polecam kobietę w takich sytuacjach. Z mężczyzną miałabym chyba wrażenie, że mnie nie rozumie i nie zrozumie, poza tym łatwiej jest mówić o intymnych sprawach, mniej wstydu. Czasem podczas terapii zdarza się, że możesz czuć niechęć do terapeuty i mieć wrażenie, że jest on podobny do sprawcy lub jak sprawca, to jest tak zwane przeniesienie. Występuje w trakcie zaawansowanego procesu terapii indywidualnej. Jednak z terapeutą lub terapeutką do której będziesz miała zaufanie zdobyte wraz z czasem terapii przeniesienie odbędzie się w sposób taki, że będziesz czuła się bezpiecznie.

Wiele nawarstwionych spraw i nie przeszkadza w terapii, terapia jest po to, by pomóc te sprawy rozwikłać, rozwiązać, zamknąć i pozbyć się cierpienia. Dlatego warto poszukać terapeuty, przy którym będziesz w stanie się otworzyć. Jeśli chodzi o przemoc seksualną to ja się otwieram po 1,5roku terapii indywidualnej. To nie jest proste i bardzo boli.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak masz prawo zmienic tereapeutę .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie ma idealnej odpowiedzi na pytanie kto jest lepszy i kto bardziej wskazany...Oczywiście, gdy terapeuta budzi w Tobie złe skojarzenia, złe emocje, to...Powinnaś to mu powiedzieć i probować rozwiązać, zmienić, oczywiście z jego udziałem...ale jeśli dochodzisz do wniosku, ze za bardzo jesteś spięta, za mocno koncentrujesz się na obronie a nie na przerabianiu problemów to....Jeśli to możliwe poszukaj nowej grupy.....Odpisałem Ci na priw, pogadamy, pomyślimy, poszukamy, cos da się wymyślić nawet w beznadziejnej sytuacji...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie umiem tak wprost pisać o tematach intymnych.....ale czuję się bardzo xle.... sa dni kiedy czuję się jak prostytutka tyle że za darmo...nie chcę tutaj obrażać Pań pracujących w takim zawodzie......Dla spokoju ,ciszy w nocy musze czasem wykonywac polecenia i jest mi z tym źle czuje się taka ..brzydka ...brudna taka nie wiem jakby podeptana....ale jak on jest pijany nie mam innego wyjscia nie mam wyboru nie mam prawa nic mówic, ani nic czuć , poporstu musi tak byc i tyle... nie wiem czy wiecie co chce powiedziec ....ciągle slysze że jestem nikim że jestem g..."jestem tak ochydna że powinnam płacic facetowi za to że się chce wogóle ze mną kochać....." cytuję tutaj slowa męża..... więc dlaczego on ciągle ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz prawo o powiedz " nie"
Zrob to.


Ostatnio zmieniony przez toto dnia Pon Sie 18, 2008 6:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też się czułam, czasem może czuje jak prostytutka, wręcz mam poczucie, że zeszłam na gorsze dno niż one, one chociaż biorą kasę, a ja co brałam??? dla mnie to obrzydliwe, jakbym mogła to bym cofnęła czas, nawet jakby pobito mnie do nieprzytomności

powiedz nie, skop mu jaja jak będzie trzeba, broń się tak jakby chcieli Ciebie zgwałcić na ulicy
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.


Ostatnio zmieniony przez Trissi dnia Wto Maj 06, 2008 22:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co kopac? Wystarczy powiedziec : nie.
On zareaguje agresja: zadzwonic po policje. Uprzec sie. aby przyjechali.;
.

Najtrudniejsza jest walka nasza
z NAMi samymi. Z nasza zgoda na takie traktowanie.


Ostatnio zmieniony przez toto dnia Pon Sie 18, 2008 6:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o to, że jak będzie chciał ją zgwałcić, a nie będzie wstanie sięgnąć po telefon to ma pełne prawo, by się bronić i nie dać się zgwałcić, ma prawo do samoobrony, może iść na obdukcje, ale nie chciałabym iść i być kolejny raz zgwałcona, wolę o jeden mniej, więc jeśli trzeba będzie się bronić to i siłą, to taki sam przestępca jak gwałciciel z ulicy, a nawet gorszy, bo w domu
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwałt w związku nie różni sie od tego jaki może każdą kobietę spotkać z rąk jakiegoś przechodnia...ale ten gwałt "Bliski" bardziej boli, bo aby osiągnąć ten stan upodlenia sprawca zniża się do tego, ze dotyka czułych strun i umiejetnie je wykorzystuje....Gwałt to gwałt, jesli na cos się nie zgadzasz to jestes gwałcona, a jesli gwałcona to...trzeba to przerwać aby móc spojrzec w lustro i nie wyrzucac luster z domu....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie dlaczego on nie widzi w moich oczach że nie chce ,że sprawia mi ból ....nie widzi łez.....nie widzi ....czy poporstu nie chce widziec....
na dodatek odór alkoholu i ciagle to samo raz ,drugi ,trzeci,czwatry ,nie umie on i jest wsciekly więc jeszcze raz .......jak trudno jest mówic o tym wszystkim...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo niektórzy nie dostrzegają nic oprócz samych siebie i własnych potrzeb, zyja w przkonaniu że cały świat istnieje dla nich i ma im służyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga dokłanie . Do tego jeszcze nie chcą oraz własny strach, lęk ' topią w alkoholu" ....uzależnienie ...
Temat bardzo złożony .

pozdawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nola



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 55

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jednak pierwszym moim chłopakiem był sadysta seksualny, ja też tego nie widziałam, bo on mnie nigdy nie uderzył, natomiast zadawał mi ból. Był moim pierwszym chłopakiem, wydawało mi się, że to tak powinno być, nie wiedziałam, że coś jest źle. "

ja przezylam dokladnie to samo!! az jestem w szoku, mysle ze to wlasnie to ze bylysmy w wieku b. mlodym, ze byli to pierwsi faceci nie wiedzialysmy ze robia cos zlego, tylko wlasciwie dlaczego sie tego nie wie? ja nawet jesli cos podejrzewalam to on mi mowil ze mi sie wydaje i ze nic zlego przeciez mi nie zrobil Sad
a teraz jest policjantem, pewnie komisje tez umial w jajo zrobic..
_________________
I suppose I could just walk away
will I disappoint my future
if I stay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ze ktos jest policjantem to wcale nie ozancza, że jest czysty jak łza...Policja jest taka sama jak społeczęństwo...Skoro mówi się, ze 10% ma problemy z alkoholem, a dalsze 10% z przemocą to w policji pracuje około 10000 osób mających problemy z alkoholem i tyleż samo majcych problemy z przemoca....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są nawet ludzie których praca w policji zmienia na gorsze, uwydatnia ich złe cechy,. czuje sie bezkarnie bo uwazaja ze mają władzę i puszczaja im juz całkiem hamulce
a aby ulegac przemocy seksualnej wcale nie trzeba byc bardzo młodym, bo czasem tak bardzo nam zalezy na partnerze ze godzimy sie na przemoc seksualną, by jemy było dobrze, my i nasze potrzeby nie są dla nas ważne - tylko on
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group