Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czytelnia pia melody toksyczna milosc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 20:41    Temat postu: czytelnia pia melody toksyczna milosc Odpowiedz z cytatem

polecam jest to ksiazka dla odwaznych tych co kochaja bez granicznie czy to maz,zona ,rodzic itd kazdy zwiazek jest zwiazkiem opisuje ona przyciaganie plusa i minusa jak magnet w toksycznym tangu super ksiazka . pozdrawiam sylwia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 21:05    Temat postu: Re: Pia Mellody Odpowiedz z cytatem

po "Toksyczna miłość" warto również przeczytać "Toksyczne związki", ale moim zdaniem, najciekawsza jest "Droga do bliskości"
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 13:31    Temat postu: pia mellody Odpowiedz z cytatem

zeby byla poufna bliskosc musi istniec zdrowa zeczywistosc moze ta co opisujesz napewno bardzo super lektura ale dla tych co kochaja zdrowo a a nia jako OFIARY LUB jak ktos woli bohaterowie ktorzy wyzwola np nie koniecznie chorego meza czy zone na mniedzyinnymi alkocholizm jesli zechcecie chetnie zmiloscia opisze swiatowy bo mnieszkam w holandi program 12 krokow robina noorwood. POZDRAWIAM sylwia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kungfupanda



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 135

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem po drugiej lekturze tej książki i jestem przerażona, skołowana i kręci mi się we łbie. Wcześniej czytałam ją w pierwszym milutkim cyklu związku, z piwkiem w ręku i jakoś niewiele wtedy do mnie dotarło.
Teraz nie wiem od czego zacząć. Mam ochotę się nachlać, znieczulic jakos.
Zacznę więc chyba od przerobienia problemu alkoholowego, w ktory niewątpliwie, tak i ex partner również wpadłam.
Teraz jestem trzeźwa, nie biorę leków, rzeczywistość mnie dopadła ze zdwojoną siłą.
Wszystkie moje dotychczasowe związki, absolutnie cholera wszystkie były chore.
W trzech ostatnich byłam nałogowcem kochania.
Najbardziej przeraza mnie, że potrzeba tyle czasu, zeby uzdrowić siebie na tyle, aby wejść w jakiś zdrowy związek.
Wg książki ok. 3 lat!!! Masakra. Będę juz stara. No ale przynajmniej będę miala szanse dozyc, bo z tym partnerem - nie jestem tego wcale pewna.
Na mitingu AA powiedziano mi, zeby przez rok nie wchodzić w żaden związek, ale widzę, że wielu trzezwiejących ludzi jest samych latami!
Wielu z nich bylo smutnych.
Mam straszną migrenę.
Mam wszystkie problemy, powinnam chodzić tez na Al- Anon, DDD, DDA sra (przepraszam), Boże, dlaczego?

Mam pytanie do ludzi, ktorym udalo się wyzdrowieć na tyle, aby wejsc w jakąś zdrową relację: ile czasu Wam to zajęło?
Jakiej formy terapii mam szukac?
A moze jakies konkretne namiary na terapeute / osrodek? Jestem z Warszawy.
Z góry dziękuję.

PS:Bylam juz na terapiach alkoholowych, ale z tym partnerem, a raczej - z jego brakiem - znowu zaczęłam popijac. Tak więc AA na pewno, ale tym razem chcialabym tez wyzdrowiec z nałogowego kochania. Czy jest jakas terapia od tego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kungfupanda



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 135

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edit:bardzo pomogla mi dzisiaj rozmowa z przyjaciółką, która też przerabia temat.
Już mam wstępny plan: intensywna terapia uzależnien oraz mitingi NA (dotyczą uzaleznien nie tylko od alkoholu), pisanie kroków jak równiez mitingi SLAA i całkowita trzezwosc od wszystkiego, dopuszczalna ewentualnie melisa i nie zamykanie się w 4 scianach, kontakty z trzezwymi ludzmi w relacjach przyjacielskich, abstynencja od zwiazkow oraz seksu.
Uda się, inaczej moje zycie będzie krótkie, a w następnym musiałabym przerabiac problem na nowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 6:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma reinkarnacji, żyjemy tylko raz
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeeeeeeeeee ja zaczelam od dziwecinstwa czyli aal-anon ,ojca chociaz nie znam ,za to matka byla wspouzaleznina ,bo lubi role ofiary ,chodze od poltora roku i lubie tych ludzi tam zaczelam bo na uzalezninonych od milosci sa grupy w holandi lecz nie w mojim wojewodzctwie grupy r.noorwooda pozdrawiam podobaja mi te 12 krokow a zwlaszcza zyj i pozwol zyc innym ,z tym mi nadal ciezko ale dam rade pozdrawiam cie kungfupanda i innych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kungfupanda



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 135

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wypowiedzi.
Sylwia, przeczytałam na stronce SLAA, że:
Cytat:
Zapraszamy również do udziału w mityngach w formie telekonferencji w każdą środę od 20.00 do 21.00.

Szczegółowych informacji na temat mityngu udziela Tomasz tel.: 605 436 881


Czyli pewnie przez Skype. Spróbuję.
Powiem szczerze, że nie za bardzo chce mi się chodzić na AA, dziś czuję się już duuuuużo lepiej, psychicznie również.
Byłam na jodze i chyba jednak spróbuję metod ajurwedyjskich i dobrej diety na poprawę samopoczucia, chcę się otaczać ludzmi zdrowymi.

mgrabas: zależy w co kto wierzy. Smile Są też agnostycy i ateiści...
Ja np. kompletnie się nie zgadzam z drugim zdaniem w Twojej stopce, ale nie komentuję tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aj aj masz skypa to smialo porozmawiajamy jezeli chcesz jezeli nie tez dobrze. mitingi przes skypa hmmmmmmmmmmmm miting jest czyms grupowym no nie ? zadziwjajace ,ja mnialam psychologa przes skypa oke calkiem dobrze odp pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group