Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem świadkiem przemocy w rodzinie... czy zgłaszać?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sandrulka87



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 8:06    Temat postu: Jestem świadkiem przemocy w rodzinie... czy zgłaszać? Odpowiedz z cytatem

Jeśli można to tak nazwać że jestem świadkiem... Moja ciotka... i jej mąż.. i ich dzieci... sprawa bardzo trudna... pieczę nad Nimi od lat sprawuje MOPS.. starszy syn ma kuratora... a w domu nadal dzieje się dramat.. śmie nawet podejrzewać molestowanie seksualne na młodszych dzieciach...
czy zgłaszać? gdzie? jak? i oczywiście anonimowo.. bo babcia z dziadkiem by mnie chyba do domu nigdy więcej nie wpuścili gdyby wiedzieli że coś zgłosiłam... i oczywiście.. jak wygląda cały proces po moim zgłoszeniu? czy możliwe jest to że odebrano by matce dzieci? Ona chyba sama jest ofiarą..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie możesz spróbować wysłać anonimy do Prokuratury, Sądu Rodzinnego, ale czy te instytucje zainteresują się tym problemem. Jeżeli tak, to cóż jak może to wyglądać dalej. Jeżeli już chcesz powiadomić o przemocy to powiadom też o podejrzeniu molestowania dzieci. Różnie może wyglądać sytuacja:
- ciotka ze strachu wszystkiemu zaprzeczy i nik nie zezna przeciwko jej mężowi, sprawy nie będzie żadnej;
- ciotka odważy się na zeznania, facet może mieć sprawę karną, w międzyczasie rozwód i alimenty.
Nawet jeżeli byłaby ta druga opcja, to dlaczego miałyby być dzieci odebrane matce? Przecież ona jest tutaj też ofiarą i miałaby być karana za to, że boi się męża i boi się od niego odejść? To nie jest powód do odebrania dziecka, chyba, że sama ma konkretne problemy z alkoholem, stosuje przemoc, molestuje dzieci, to powinni odebrać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolka0022



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 34

PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za pytanie? oczywiście że zgłaszać, nie możesz bezczynnie na to patrzeć. Jeżeli twoja ciotka jest ofiarą także to powinieneś też to po świadczyć i będzie dobrze. Chć mogą być na ciebie źli ale nie możesz patrzeć na krzywdę dzieci, musisz zareagować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikolajdrew



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurdę, nie czekaj z decyzją! Trzeba to zgłosić jak najszybciej!
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group